Пресс-релизы

Обласний медцентр матері та дитини ім. проф. Руднєва отримав сучасне обладнання для обстеження зору у немовлят

Дніпропетровський обласний медичний центр матері та дитини ім. проф. Руднєва отримав сучасне обладнання для обстеження зору у немовлят. Ретинальну камеру вартістю 40 тисяч доларів передали благодійники зi США. 

Ретинальна камера вкрай необхідна для обстеження зору в недоношених малюків та немовлят, які знаходяться на штучному диханні. Такі діти схильні до проблем з очима, зокрема сліпоти, розповів головний лікар Ігор Македонський.

«Таких обстежень щороку потребують близько восьми сотень наших пацієнтів», – зазначив він. 

Ретинальної камери в медзакладі ніколи не було – пацієнтів транспортували до обласної офтальмологічної лікарні. До сьогодні це був єдиний в регіоні медзаклад з таким обладнанням.

«Кожна недоношена дитина потребує діагностики очей. Деяким малюкам вона потрібна ледь не щодня. Тож доводилось наймати таксі, за будь-яких погодних умов везти їх до обласної офтальмологічної лікарні. Особливо були труднощі з немовлятами, які перебували на штучній вентиляції легенів», – додав Ігор Македонський. 

Проблему лікарні вирішили благодійники зi США – придбали ретинальну камеру.

«Це обладнання унікальне – воно дозволяє вчасно діагностувати хвороби очей у малюків, – розповів американський гість Даглас Мерен. – На оці фіксується спеціальний датчик та фотографує очне дно. Інших методів діагностики на сьогодні ще немає». 

Також він додав, що камера адаптована під потреби телемедицини. Якісні знімки фахівці обласного медичного центру матері та дитини ім. проф. Руднєва зможуть направляти до американських клінік для консультацій.

© 2007-2020 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dp.informator.ua как источник информации обязательна.
Материалы, размещенные на коммерческой основе, публикуются с пометкой "Партнерский материал".

Наверх