Пресс-релизы

Цьогоріч у Дніпро для очищення річки випустять 1,2 мільйона мальків, – Валентин Резніченко

У Дніпро випустили 650 тисяч мальків коропа, товстолобика та білого амура. Ще майже стільки ж потрапить у річку найближчими тижнями. Зариблення сприятиме очищенню водойми – саме ці види риб з’їдають водорості та фільтрують воду. Екологічна програма ДніпроОДА стартувала минулого року й триватиме до 2025-го. Про це повідомив очільник області Валентин Резніченко. 

«Відновлення екосистеми Дніпропетровщини – завдання, поставлене Президентом України Петром Порошенком. Програму з очищення річки Дніпро реалізуємо комплексно. Використовуємо інноваційні технології для фільтрації стічних вод, що потрапляють у річку. А ще – насичуємо її корисною рибою. Щороку випускаємо у воду понад мільйон мальків – це значно підвищує якість води та відновлює живий ресурс Дніпра», – зазначив Валентин Резніченко. 

Цьогоріч зариблення проводять у три етапи на різних ділянках Дніпра. Для цього обласним коштом придбали у Херсонського заводу 1,2 мільйона мальків. У гирлі Самари вже випустили 650 тисяч рибин, найближчими тижнями – ще майже стільки ж потрапить у Дніпро в районі Набережної Перемоги та в Діївських плавнях.

«Хотілося б подякувати керівництву області за підтримку – спільними зусиллями нам вдалося вивести Дніпропетровщину на 1-е місце із зариблення серед інших областей, – поділився голова правління громадської організації «Дніпровська природна інспекція» Віктор Кузора. – Завдяки цій програмі вже за 3-4 роки матимемо річку, очищену від синьо-зелених водоростей».   

У Дніпро випустили коропа, товстолоба та білого амура. Амур та короп з’їдають водорості,  товстолоб – фільтрує воду, пропускаючи її крізь зябра.

«Місця для зариблення обрані не випадково – саме тут рибка добре перезимує та навесні розповсюдиться водоймою», – сказав іхтіолог, завідувач кафедри Дніпропетровського аграрно-економічного університету Роман Новицький. 

Час зариблення також добре продумали – взимку мальки будуть у стані спокою, а вже до наступної осені з кожного малька виросте риба вагою з кілограм.

«Екопроект із відновлення біологічного режиму річки ДніпроОДА реалізує спільно з ГО «Дніпровська природна інспекція» та науковцями. До 2025 року випустимо у Дніпро 9 мільйонів мальків. У майбутньому це підвищить проточність річки», – сказав директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслан Стрілець. 

Наступного року область планує втілити програму відновлення осетрових у Дніпрі – щорічно у річку додатково випускатимуть від 1 до 2,5 тисячі мальків стерляді та інших риб.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

загрузка...

© 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dp.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Получи неделю английского для детей
8-16 лет за 200 грн

Ваш промокод: informoffschool

Сообщите промокод менеджеру и получите неделю занятий за 200грн

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: