ЖИЗНЬ

Говори красиво: 12 украинских слов, которыми вы поразите своих родных

Украинский язык весьма богат на красивые слова, о которых не все знают/помнят. Потому читайте внимательно и запоминайте, какие слова можно использовать в той или иной ситуации.

Об этом сообщает Информатор со ссылкой на Радио Максимум.

Пополняйте свой словарный запас удивительными украинскими словами, употребляйте их на отдыхе и на работе, и вы поразите людей своей начитанностью.

ХАЛĖПА – несподівана, прикра подія; біда, нещастя, неприємність. Глядіть, не вскочте в халепу!

ЗабагАнка несподіване, нічим не обґрунтоване бажання, примха.

ПЛОМЕНІ́ТИ – яскраво горіти; палати, палахкотіти; у переносному значенні – вкриватися рум’янцем, червоніти, ніяковіти. Навесні багато приводів пломеніти, погодьтеся, красуні!

НАГОДИ́ТИСЯ – прийти, прибути куди-небудь, з’явитися десь непередбачено, випадково. Скоро Великодні свята, тож, саме час нагодитися до своїх друзів та рідних.

КАТМА́ – про відсутність кого-, чого-небудь; синонім до слова «немає». Хай у вас буде катма негараздів, а не грошей чи часу.

НИ́ШПОРИТИ – шукати, заглядаючи скрізь. Те відчуття, коли обнишпорив все довкола у пошуках пульта, а він лежав зовсім поруч.

ХУ́ТКО – дуже швидко; прудко, шпарко. Надворі чудова весняна погода, а ви ще вдома – хутко гуляти!


РЕ́МСТВУВАТИ – виявляти невдоволення ким-, чим-небудь, нарікати на когось, щось.


ТЕ́ЛЕПЕНЬ – нерозумна, вайлувата людина; дурень, недотепа, тюхтій. Сподіваємося, що вас оточує якнайменше таких людей.

КРЕМЕ́ЗНИ́Й – міцної будови тіла (про людину); дебелий, широкоплечий; міцний, здоровий (про людину або її організм); високий, грубий, коренистий (про дерево); могутній.

СЛУ́ШНИЙ – який відповідає, підходить, найбільш прийнятний, зручний, вигідний кому-небудь за певних обставин; сприятливий. Позбудьтеся недокучливої кальки «підходящий», і не втрачайте слушних нагод!

НЕАБИ́ЯКИЙ – який відрізняється від інших, чимось виділяється; синонім до слова «незвичайний». Ми ще досі вражені тріумфальною перемогою наших боксерів, чекаємо від них неабияких досягнень і надалі!

Напомним, 9 апреля три украинских боксера Василий Ломаченко, Александр Усик и Александр Гвоздик победили своих соперников в ринге.

Владислав Кравченко

© 2007-2020 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dp.informator.ua как источник информации обязательна.
Материалы, размещенные на коммерческой основе, публикуются с пометкой "Партнерский материал".

Наверх