ЖИЗНЬ

У Дніпрі лідер «Свободи» Олег Тягнибок розповів про політичну ситуацію в Україні

Націоналісти завжди беруть активну участь у житті країни. Політична партія «Свобода» продовжує боротися за збереження цінностей мови і пропонувати різні шляхи розвитку України.

На сьогодні розроблено цілий пакет законів, що передбачають зміни в країні. Про це в медіацентрі Інформатора розповів політик Олег Тягнибок.

Про майбутні вибори і антиолігархічний пакет

Партія братиме участь у кожних виборах на всіх рівнях. «Було б непогано, якби націоналісти виступали єдиним блоком. На жаль, це зараз неможливо», — сказав Олег Тягнибок. Він і його однопартійці зацікавлені в тому, щоб від націоналістів виступав єдиний кандидат, а всі націоналісти йшли за єдиним списком.

У партії також є пропозиції, з якими вони йдуть на вибори. Одна з них — антиолігархічний пакет. На думку Тягнибока, Україна має кілька ворогів: Кремль і олігархи. «Олігархи — це сплетіння державної влади, криміналу і великих грошей. Олігархія управляє країною, знищуючи середній клас та контролюючи владу», — розповів політик.

Антиолігархічний пакет здатний кардинально змінити країну. Він складається з економічної і політичної частин. «Свободівці» переконані, що, якщо пакет законів затвердять, то олігарх буде не зацікавлений купувати політиків. Економічний пакет, в свою чергу,  допоможе вирішити питання розвитку середнього класу і поверне гроші в Україну з офшорів.

«Станом на сьогодні, в 20 областях України зробили звернення до Верховної Ради і підтримали антиолігархічний пакет. Місцеві ради, які представляють близько 14 мільйонів виборців, – підтримали. Значить, більше половини простих людей, тобто виборців, підтримують цю ініціативу», — поділився Олег Тягнибок.

Політику незрозуміло, які ще аргументи потрібні владі, щоб винести цей пакет на голосування. Але він хотів би, щоби люди знали, що такі законопроекти існують. Олег Тягнибок зазначає, що це не реклама під вибори, проекти зареєстровані вже давно.

Війна і олігархія

«Протистояти цій війні і домагатися миру потрібно іншими методами», — переконаний Тягнибок. «Владі вигідна гібридна війна. Це спосіб заробітку на контрабанді і можливість показати, що влада — хороша. Чіпати її не треба, інакше «Путін нападе. Всі хто критикують владу — агенти Кремля». Проте навіть іноземні політики дивуються, що Україна вимагає санкцій від Європи по відношенню до Росії, а сама їх не вводить. Дійсно, до цього дня Росія є першим торговельним партнером України.

Олег Тягнибок пропонує затвердити антиофшорний і антимонопольні закони. Також, щоб пригнобити олігархів, необхідно ввести податок на розкіш і військовий податок з олігархів. Крім цього, важливим елементом є заборона приватизації стратегічних підприємств. «Потрібно ще скасувати депутатську недоторканність і вдосконалити процедуру відкликання депутатів і суддів», — сказав Тягнибок.

Модна риторика націоналістів

Останнім часом риторика Петра Порошенка набула якогось націоналістичного відтінку. На думку Олега Тягнибока, це черговий хід технологів: «Трохи дивно, бо раніше ці люди були категорично проти цього. Напевно, через вибори вони використовують нашу риторику і крадуть наші законопроекти. Нам не шкода». Одним з останнього вкраденого є проект за введення вітання «Слава Україні» в структурах. Першими за це боролися «свободівці».

Політична партія «Свобода» — та сила, яка кілька десятиліть тому почала війну за збереження і популяризацію української мови. На жаль, в Україні доводиться боротися за своє, оскільки у багатьох є ще «радянська психологія». Відмінність «свободівського» законопроекту від інших — у тому, що саме він захищає мову. Проект від Блоку Петра Порошенка виконаний з порушеннями і «притягнутий за вуха». Спікер ставив його на голосування приблизно 9 разів. «Проект залишає «статус кво» і дає можливість ненависникам української мови не говорити нею», — підкреслив Тягнибок. Він наполягає на тому, що «Свобода» не впливає на питання мови в побуті.

Про особливий статус окупованих територій

Олег Тягнибок вважає неприпустимим даний законопроект: «За це вони голосують щороку. Вперше голосували у вересні 2016 року. Такі речі є неприпустимими, і я не виключаю, що рано чи пізно їх доведеться виконувати». Як приклад політик навів кілька статей із законопроекту:

  • Ст. 3. Україна гарантує не переслідувати та не притягувати до кримінальної відповідальності учасників та особистостей на території Луганської та Донецької областей.
  • Ст. 5. Повноваження депутатів місцевих рад та посадових осіб, які обрані на дострокових виборах, не можуть бути зупинені. «Їх не можна буде відкликати», — коментує Тягнибок.
  • Ст. 7. У законі про державний бюджет щорічно передбачають кошти, спрямовані на державну підтримку територій.

«Це реальна капітуляція на умовах Путіна», — підбив підсумки прес-конференції Олег Тягнибок.

На прохання ВО «Свобода» текст друкується українською мовою.

© 2007-2020 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dp.informator.ua как источник информации обязательна.
Материалы, размещенные на коммерческой основе, публикуются с пометкой "Партнерский материал".

Наверх