37 років трагедії: як у Дніпрі вшанували пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи

37 років трагедії: як у Дніпрі вшанували пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи
Пам'ятаємо про життя, які забрав "мирний атом" ЧАЕС

26 квітня світ відзначає День пам'яті жертв Чорнобильської трагедії. Рівно 37 років тому під час експерименту в четвертому енергоблоці на Чорнобильській АЕС стався вибух, який призвів до значного викиду радіації. Ліквідатори наслідків тої страшної аварії та працівники станції стали справжніми Героями, адже через виконання свого обов'язку отримали значну дозу опромінювання. Не оминула ця доля і мешканців Прип'яті, які не встигли евакуюватись одразу після трагедії. Пам'ять про них цьогодні вшанували в Дніпропетровській області. 

Біля меморіалу "Чорнобильський дзвін" зібралися ветерина, які брали участь у ліквідації. З ними були їхні рідні та близькі. Також вшанувати пам'ять прийшло й керівництво області. Начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак подякував Героям і принагідно зауважив про актуальну проблему в зоні відчуження:

«Дякую ліквідаторам. Тим, хто залишається поруч, бажаю здоров’я. Вшановуємо й пам'ять загиблих. Вони віддали життя, зупиняючи розповсюдження смертоносної радіації. Шкода, що окупанти швидко забули про наслідки тієї катастрофи. Знову ставлять під загрозу радіаційну безпеку світу. Та завдяки Силам оборони ми рухаємося далі. Вперед до перемоги».

Серед присутніх були рятувальники - зокрема, начальник Головного управління ДСНС в Дніпропетровській області Юрій Корецький. Прийшли й поліцейські. Варто відзначити, що правоохоронці також були залучені до ліквідації наслідків: вони охороняли об'єкти інфраструктури, чергували на КПП, перевіряли автомобілі. Це не могло не відобразитись на їхньому здоров'ї.

"Загалом з 1986 по 1990 рік у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС були задіяні 2,3 тис. співробітників органів внутрішніх справ та військовослужбовців внутрішніх військ УВС Дніпропетровського виконкому", - йдеться в повідомленні пресслужби ГУНП в Дніпропетровській області. 

Сьогодні 17 героїв-ліквідаторів нагородили грамотами начальника ГУНП в Дніпропетровській області Анатолія Щадила. Присутні поклали квіти і хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих. А діти продекламували тематичні вірші. 

«На 1990 рік у нас в регіоні проживало 24 тис ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Нині їх вдвічі менше», - зауважив голова Дніпропетровської обласної організації "Союз Чорнобиль України" Олег Геращенко. 

Навколо трагедії і досі точаться численні дискусії. Немає сумніву в тому, що вона сталася через людський фактор. Тривалий час після аварії радянська влада приховувала реальні обставини, передумови аварії і справжній рівень небезпеки. На жаль, сьогодні наслідки не приховаєш: попри встановлений саркофаг над станцією й досі територія навколо ЧАЕС в радіусі 30 км вважається небезпечною для тривалого перебування. Десятки населених пунктів залишились покинутими, тисячі людей втратили домівку і отримали небезпечні захворювання. 

Раніше ми писали про загибель Захисника України, який воював під Бахмутом та Соледаром: Нікополь прощається з Олександром Павлишиним. Також читайте про те, що в Бахмуті загинув стрілець з Дніпропетровської області Сергій Терещенко. Писали і про втрату Захисника з Кам'янського Богдана Ліщенка: у чоловіка під час бойового завдання не витримало серце. 

До меморіалу прийшли ліквідатори наслідків аварії, їхні близькі та небайдужі містяни
До меморіалу прийшли ліквідатори наслідків аварії, їхні близькі та небайдужі містяни
Правоохоронці вшанували пам'ять жертв трагедії на ЧАЕС - в тому числі, і своїх колег
Правоохоронці вшанували пам'ять жертв трагедії на ЧАЕС - в тому числі, і своїх колег
Ліквідаторам вручили грамоти
Ліквідаторам вручили грамоти
Діти продекламували тематичні вірші
Діти продекламували тематичні вірші
Фатальна помилка
Фатальна помилка
Пам'ятаємо і не забудемо
Пам'ятаємо і не забудемо
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube