Адвокат із Дніпра пояснив, чи законні обмеження, які хочуть ввести для ухилянтів

Адвокат із Дніпра пояснив, чи законні обмеження, які хочуть ввести для ухилянтів
Внесений законопроєкт до Верховної Ради України щодо мобілізації набув великого розголосу

В Україні хочуть змінили мобілізаційний вік та обмежити права чоловіків. Такий законопроєкт №10378 зареєстрували у Верховній Раді на Різдво, 25 грудня. Він викликав неабияке обурення серед українців та посіяв паніку. Втім, за словами адвоката із Дніпра Станіслава Ліфлянчика, значна кількість запропонованих нововведень є позазаконними. 

Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію “Українських новин”. Ба більше, адвокат наголосив, що обмеження прав на керування автівкою, виїзду за кордон, реалізації майна, внесення в реєстр боржників тощо — неможливі на підставі закону. 

“На підставі просто не приходу по повістці, тому що, згідно з законодавством, яке ми вже маємо, це можливо виключно на підставі рішення суду. І Конституція України, до якої неможливо внести зараз зміни, передбачає обмеження прав виключно на підставі рішення суду”, — зазначив Ліфлянчик. 

Натомість можна удосконалити процедуру винесення штрафів. Оскільки Кодекс також передбачає порядок, яким можна обмежити право. 

“Як це повинно бути: людина не приходить по повістці, відтак вона порушує Кодекс про адміністративні правопорушення і повинна бути притягнена до адміністративної відповідальності. Далі її притягають до відповідальності, стягують з неї штраф і потім, на підставі цього, починають виконавче впровадження. І от у виконавчому провадженні вже будуть обмежуватися її права. Ось таким чином це можливе, але закріплювати це у новому законі ніякого сенсу немає, адже це і так є. Їм достатньо просто удосконалити процедуру винесення штрафі”, — підкреслив адвокат. 

Окрім того, за словами Станіслава Ліфлянчика, обмеження прав на користування консульськими послугами для українців — грубе порушення міжнародних норм. Адже в такому разі нівелюється таке поняття як “українське консульство”. 

“Нащо воно тоді потрібно, якщо воно вибірково надає послуги своїм громадянам? Якщо я громадянин України, то я можу ногою двері відкривати в те консульство, коли мені щось потрібно, тому що я громадянин і держава не має права обмежувати які-небудь консульські сервіси. Тому я вважаю, що подібні обіцянки – це взагалі популізм і такого не повинно бути”, — зазначив Станіслав Ліфлянчик.

Нагадаємо, в Україні пропонують кардинально змінити правила мобілізації. Також читайте, які обмеження готують для українських чоловіків за ухилення від мобілізації. Писали ми й про те, чи вручатимуть поліцейські повістки в Україні. Інформатор писав, що Залужний розповів про електронні повістки, навчання військових та ухилянтів.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube