RU

Аліменти — ще не все: чи можна стягнути додаткові витрати на дитину після розлучення

Читать на русском

Читать на русском
Аліменти — ще не все: чи можна стягнути додаткові витрати на дитину після розлучення
Варто знати свої права

Зазвичай, коли сім’ї з дітьми розпадаються, то на одного з партнерів покладаються обов’язки з виплат аліментів. Окрім цих виплат, існують і додаткові. Вони також підлягають стягненню. 

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу департаменту правового забезпечення міськради Дніпра.

Батькам варто знати, що крім аліментів, згідно з українським законодавством (стаття 185 Сімейного кодексу України) на одного з батьків покладаються додаткові витрати на дитину. Тут треба чітко розуміти, що додаткові витрати не дорівнюють аліментам.

У законі прописано, що той з батьків, з кого стягуються аліменти на дитину, а також з батьків, до кого ця вимога не подавалась, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину. У цей список входять:

  • періодичні витрати на лікування дитини (в тому числі на оздоровлення);
  • систематичні витрати, понесені у зв’язку з каліцтвом дитини чи постійною хворобою;
  • витрати на гуртки, заняття, які розвивають конкретні здібності дитини.

Цей список не є фінальним і може доповнюватися в залежності від кожного індивідуального випадку. Сюди входять усі потреби дитини, які не покриваються аліментами на її утримання. 

Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися вже після: 

  • разово; 
  • періодично; 
  • постійно.

Розмір додаткових витрат має визначатися у твердій грошовій сумі, в залежності від передбачуваних чи вже понесених витрат на дитину. Враховується матеріальне та сімейне становище батьків та інші інтереси й обставини, що мають істотне значення. 

У випадку, якщо матеріальне становище батьків не дозволяє забезпечити повну оплату додаткових витрат, вони можуть бути компенсовані частково.

Які бувають форми участі батьків у додаткових витратах на дитину?

Форми участі батьків у додаткових витратах на дитину:

  • укладення угоди батьків про оплату додаткових витрат на дитину (якщо розмір додаткових витрат на дитину перевищує у двадцять і більше разів розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Але більше ніж 340 грн. Угода укладається у письмовій формі та нотаріально посвідчується;
  • у разі спору між батьками розмір участі одного з батьків у додаткових витратах визначається за рішенням суду.

Позивачу слід обов’язково надати докази, на яких ґрунтуються його вимоги. Розмір додаткових витрат на дитину повинен обґрунтовуватись відповідними документами:

  • документи, які свідчать про витрати на придбання спеціальних інструментів, призначених для розвитку здібностей дитини (наприклад, музичного інструменту або спортивного спорядження);
  • витрати на навчання дитини у платному навчальному закладі, на заняття у музичних, мистецьких або спортивних закладах, на додаткові заняття;
  • висновки МСЕК, довідки медичних закладів та інші документи, що підтверджують відповідний стан здоров’я дитини (хвороба, каліцтво), і свідчать про необхідність додаткових витрат на лікування (на придбання ліків, спеціальний медичний догляд, санаторно-курортне лікування).

Окрім того, позивачі у справах про оплату додаткових витрат на дитину звільняються від сплати судового збору в усіх інстанціях. Варто зазначити, що кошти на одяг, розваги, відпочинок, іграшки, канцелярське приладдя, витрати на навчання не є додатковими витратами.

Нагадаємо, що ми писали про те, як призначити належного користувача вашим авто та не платити за нього штрафи. Ще ми писали про всі нюанси при отриманні посвідки про тимчасове проживання для іноземців. Окрім того, Інформатор повідомляв, які документи потрібні для нового закордонного паспорта, якщо старий вкрали чи зіпсували. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.