Ексредакторки Інформатор Дніпро та подруги Маргарита Турчак та Христина Карпенко створили у Дніпрі проєкт із самозахисту для жінок. Усе, аби культура безпеки розвивалася коректно. Зокрема, щоб навчитися правильно тримати удар та користуватися додатковими інструментами захисту.
Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію КУСТ.
“Безпека жінки – те, про що кожна з нас несвідомо замислюється протягом життя. З дитинства нам казали – “не заходь в ліфт з незнайомцями”, “не ходи пізно сама” тощо. Ми вирішили, що культура безпеки має розвиватись коректно – недостатньо просто уникати небезпеки, необхідно бути фізично та морально готовою з нею зустрітися. Саме тому наш проєкт – про підготовку”, — кажуть дівчата.
Учасниці проєкту відпрацьовують не лише практику, а й теорію. Там вивчають психотипи нападників, розбирають основні помилки під час самооборони, її межі та інші важливі аспекти самозахисту. Наразі є дві групи. Першу тестову групу тренував Геннадій Поляков — кваліфікований тренер з 30-річним стажем. Наразі заняття проводить Ольга Сардак, чемпіонка України та світу, майстерка спорту та чинна офіцерка 3 ОШБр.
“На заняття можуть записатись всі охочі жінки та дівчата. Наш інструктор все розповідає з нуля. Навіть якщо ви ніколи в житті не займались спортом, не грали у дитинстві у квача та не стрибали через скакалку – це не перепона для того, щоб почати ходити на заняття. Програма розрахована на жінок будь-якого рівня підготовки”, — кажуть організаторки проєкту.
Також дівчата підібрали ефективні, надійні ат прості у застосуванні засоби самооборони: газовий балончик, складні ножі, посилювачі удару (куботани), персональна сигналізація (вона може привернути увагу та дезорієнтувати нападника чи відлякати агресивну тварину). Під час їх вибору радились з інструкторами з самооборони, вогневої підготовки та військовими.
“Дуже важливо пам'ятати і ми постійно про це нагадуємо: будь-які засоби самозахисту не гарантують вам безпеку, якщо ви не знаєте, як ними користуватись та не готові до цього морально. Недостатньо просто купити їх – потрібно займатись підготовкою, відпрацьовувати прийоми і подолати психологічні бар'єри. Саме для цього потрібні заняття. Більш того, засоби самозахисту мають завжди бути у швидкій доступності: на дні сумочки вони ніяк не допоможуть вам врятувати себе”, — запевнили Христина та Маргарита.
Долучитися до занять можете і ви.
Нагадаємо, що судитимуть мешканця П'ятихаток, який зґвалтував та задушив 16-річну дівчину. Писали ми й про те, що поліцейські розкрили нові деталі моторошного вбивства дівчинки у Дніпрі. Також читайте, куди в Україні повідомляти про сексуальне насильством над дітьми.