Попри роботу рятувальників підтоплення Дніпра триває. Найбільше страждають селища Курилівка та Обухівка - звідти мешканці публікують кадри наслідків стихії. Кажуть, що посадовці применшають масштаб події. ДСНС заявляє про 333 затоплених приватних домоволодінь, храм і 170 садових будинків по Дніпропетровській області. Про розмиті дороги і сільгоспугіддя додає голова обласної державної адміністрації Сергій Лисак. І дає пояснення цьому явищу.
Інформатор фіксує поточну ситуацію з затопленням. Ми відвідали косу на Набережній Перемоги, щоб на власні очі побачити наслідки. Але почнемо зі зведень рятувальників - є дані, актуальні на 13:35 18 квітня.
Очільник Дніпропетровської ОДА Сергій Лисак заявив, що постраждала також і Підгородненська громада. Подекуди розмило дороги і сільгоспугіддя.
"Хочу відповісти на запити мешканців регіону – це не надприродне явище. А щорічний пропуск весняного водопілля через водосховища Дніпровського каскаду. Так, це може нашкодити присадибним ділянкам та будівлям, зведеним поблизу води. Чинників багато. Кількість опадів, талого снігу і навіть температурний режим", - написав голова ОДА у своєму Telegram-каналі.
Він також зазначив, що мешканців зон ймовірного підтоплення інформують про ризики заздалегідь і пропонують відселення. Але поки що ніхто не зголосився. За словами Сергія Лисака, в Обухівській громаді одну з вулиць знеструмили для безпеки місцевих і чотирьох осіб евакуювали. Всі служби працюють в посиленому режимі. Рівень наповненості водосховищ мінливий.
Синоптики попереджують, що третій рівень небезпеки ("червоний") в Дніпропетровській області збережеться до 19 квітня. Те ж саме чекає на Кіровоградську, Полтавську, Черкаську області. Але йдеться про затоплення заплавних і часткове - прируслових територій в населених пунктах біля річок на Кременчуцькому, Кам'янському і Дніпровському водосховищах.
Ми відвідали один з прирічних районів Дніпра. Ось, що побачили, коли приїхали на Набережну Перемоги:
Раніше ми публікували фото підтоплених Мануйлівського пляжу та вулиці Малиновського. Про "червоний" рівень небезпеки для Дніпра та області ми писали тут. Також пояснювали, чи вплине паводок на якість води.