RU

Чи буде Зеленський Президентом України після 20 травня: коментар ЦВК

Читать на русском

Читать на русском
Чи буде Зеленський Президентом України після 20 травня: коментар ЦВК
Голова ЦВК прокоментував, чи буде Зеленський Президентом України після 20 травня

20 травня минає 5-річний термін з дня вступу Володимира Зеленського на посаду голови держави. Деякі політики вважають, що після цієї дати його повноваження має виконувати глава парламенту. Однак, на думку глави ЦВК Олега Діденка, Президент не має підстав передавати повноваження спікеру Ради. 

Окрім того, у Конституції закріплена безперервність здійснення влади. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Інформатор Україна

Олег Діденко додав, що говорити про можливу передачу президентських повноважень до спікера Верховної ради можна лише у таких випадках, передбачених Основним законом: 

  • відставка Президента;
  • неспроможність Президента виконувати свої повноваження за станом здоровʼя;
  • усунення з поста в порядку імпічменту;
  • смерть.

Зазначається, що з 24 лютого 2022 року в Україні діє воєнний стан. Згідно з Конституцією, на цей період встановлюються окремі обмеження прав і свобод. Також забороняється проводити загальнодержавні та місцеві вибори, а повноваження Президента у разі закінчення строку продовжуються до вступу на пост новообраного голови держави, обраного після скасування воєнного стану. 

Нагадаємо, кого б українці обрали на президентських виборах 2024. Писали ми й про те, що Зеленський розповів, чи піде на другий термін після перемоги України. Також читайте, що у США наполягають на проведенні виборів в Україні.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.