Дарунок переходить у власність обдаровуваного з моменту його прийняття. А от чи можна його забрати назад, якщо передумали? Це питання виникає у багатьох, особливо після святкових подій.
Закон передбачає випадки, коли подарунок можна повернути, але не завжди. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на пост Департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради.
Якщо договір дарування укладений, повернути подарунок можливо лише за певних умов. Наприклад, дарувальник може вимагати розірвання договору, якщо обдаровуваний вчинив кримінальне правопорушення проти нього чи його родини.
Також подарунок можна повернути, якщо обдаровуваний ставиться до нього недбало або створює загрозу втрати цінної речі. У таких випадках договір дарування розривається, а подарунок повертається у тому вигляді, в якому він є на момент розірвання.
Юристи нагадують, що дарувальник має право відмовитися від передачі дарунка, якщо його фінансовий стан значно погіршився.
“При розірванні договору дарування дарунок повертається дарувальнику у тому вигляді, в якому він існує на момент розірвання договору. Отримані обдаровуваним продукція, плоди та доходи від речі, що є предметом договору дарування, залишаються у нього. У випадку відсутності дарунка (його знищення, відчуження третім особам тощо), ні вимога про розірвання правочину, ні вимога про повернення дарунка, пред’являтись не можуть”, - йдеться у повідомленні.
Детальніше про умови розірвання договору дарування читайте у статті 727 Цивільного кодексу України.
Нагадаємо, що у сквері Прибережному засяяла новорічна ялинка. Також ялинку встановили й в парку Шевченка. І прикрасили ялинку в сквері Західному та на Сонячній Набережній.