Історик Юрій Фанигін розповів, чи працювали борделі під час німецько-фашистської окупації у 1941-43 роках у тодішньому Дніпропетровську. Під час роботи в Державному архіві Дніпропетровської області він знайшов документи, які проливають світло на це питання. Так, у 29 січня 1942 року комісар міста Рудольф Клостерман звернувся до німецького господарчого управління через те, що воно не виділяло матеріали для ремонту трьох важливих у військовому плані об’єктів.
Йшлося про гуртожиток для проституток, гуртожиток для жінок, хворих на венеричні хвороби, а також будинку розпусти. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт gorod.dp.ua.
Місцезнаходження гуртожитку для проституток – вулиця Широка, 101. Так тоді називався проспект Яворницького. Це тогочасна адреса готелю “Україна”. В документі зазначено, що це приміщення слід розглядати як квартири німецького військового командування.
“Таким чином, це таки бордель, але елітний. Напевно, для старших офіцерів”, – зазначив історик.
Адреса гуртожитку для жінок, хворих на венеричні хвороби, не зберіглася. Але прописано, що жінки потрапляли туди примусово і більшість з них затримувалась за вказанням солдатів, які заразились.
Будинок розпусти був прямо за готелем “Україна”, у дореволюційному готелі “Франція”. Його будівля була зруйнована під час війни.
“Комісар наголошував на особливій увазі до прискорення підготовки цього об’єкту через невідповідність його облаштування. Напевно, саме цей бордель був простішим та, так би мовити, більш солдатським. Ну, чи там унтерофіцерським”, – відмітив Юрій Фанигін.
Нагадаємо, раніше ми писали, що приховує мініскульптура в парку Шевченка. Також читайте, що приховує “Диявольський дім” на вулиці Вернадського у Дніпрі. Ще ми писали про будинок з жабами на Писаржевського. Крім цього, Інформатор повідомляв про таємниці будинку Пчолкіна у Дніпрі.