Чому так важко облаштовувати бомбосховища в Україні та як цьому зарадити, - розповів адвокат Хмельников

Чому так важко облаштовувати бомбосховища в Україні та як цьому зарадити, - розповів адвокат Хмельников
Артем Хмельников про проблеми з укриттями

Останнім часом в Україні точиться гаряча дискусія щодо правил облаштування бомбосховищ. Після трагедії, що сталася у Києві, мер Дніпра Борис Філатов заявив, що лише публічність може подолати перепони між деякими відомствами, що виникають з облаштуванням укриттів.

Чому майже через 1,5 року повномасштабної війни такі питання виникають та як їх вирішити, розповів адвокат Артем Хмельников.

Чому виникають проблеми з бомбосховищами в Україні?

“Так трапилось, що з моменту розпаду СРСР бомбосховища в Україні стали належати різним відомствам. Наприклад, Фонду держ майна, ДСНС, міським радам, медичним установам, школам, ВНЗ, домам культури тощо. Керувати питанням улаштування бомбосховищ у різних галузях нереально. По-перше, через те, що є Бюджетний кодекс, і є порядок, що кожен може фінаснсує те, що у його віданні. По-друге, виконати вимоги щодо облаштування приміщень під статус бомбосховища дуже складно у короткі терміни. По-потрете, організація доступу має бути за одним алгоритмом, а не у медзакладах він один, а у Фонду держмайна інший”, - заявив адвокат Хмельников.

Що з цим робити?

На переконання Артема Хмельникова, всі об'єкти укриття на час військового стану треба передати в управління військовим адміністраціям. Військові адміністрації, як орган управління можуть усунути ці проблеми на ввіреній їм території. 

“Всі інші - це хаос. Розподілити витрати на улаштування бомбосховищ між бюджетами різних рівнів. І буде порядок. Інакше хаос управління бомбосховищами і укриттями буде і надалі”, - зазначив Адвокат Хмельников.

Як раніше повідомляв Інформатор, мер Дніпра Борис Філатов оприлюднив розпорядження міського голови, згідно з яким,  департаменти ЖКГ, охорони здоровʼя, гуманітарної політики, адміністративних послуг, а також молодіжної політики та національно-патріотичного виховання повинні забезпечувати цілодобовий доступ до укриттів у підпорядкованих їм будівлях. Також департамент громадського порядку і цивільного захисту перевірить всі скарги містян щодо недопущення до сховищ. Результати передадуть до правоохоронних органів, а з порушниками серед керівників комунальних підприємств, установ і закладів невідкладно розірвуть трудові контракти.

Платон Бережний

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити