Декларація з приватним закладом — топ міфів

Декларація з приватним закладом — топ міфів
Чи відповідають дійсності міфи про декларації з приватними закладами

Останніми роками медична реформа в Україні дозволила пацієнтам обирати свого сімейного лікаря в будь-якому медичному закладі, включно з приватними клініками. Однак, незважаючи на позитивні зміни, багато людей досі стикаються з численними міфами щодо співпраці з приватними медичними центрами. Розгляньмо найпоширеніші з цих міфів і з’ясуємо, чи відповідають вони дійсності.

Міф 1: Приватні клініки укладають декларації за гроші

Багато пацієнтів вважають, що за послуги приватної клініки потрібно платити, навіть якщо мова йде про укладання декларації. Однак це не так. Укладання декларації з сімейним лікарем у приватному медичному закладі є безоплатним, як і в державній лікарні. Усі витрати покриваються Національною службою здоров’я України (НСЗУ), тому пацієнт не витрачає коштів на цю процедуру.

Міф 2: Приватні клініки надають менше послуг за декларацією

Існує хибна думка, що послуги в приватних медичних центрах обмежені в порівнянні з державними установами. Насправді всі клініки, що уклали угоду з НСЗУ, надають однаковий перелік безоплатних послуг, передбачених для пацієнтів із деклараціями. Сюди входять консультації лікарів первинної ланки, аналізи та обстеження, тож пацієнт отримує повноцінну медичну допомогу.

Міф 3: Лікування у приватній клініці після укладання декларації все одно платне

Ще один поширений міф полягає в тому, що навіть після укладання декларації послуги приватної клініки залишаються платними. Проте це не так. Після підписання декларації пацієнт отримує всі передбачені державою послуги безоплатно, незалежно від того, де він обрав свого лікаря. Платними можуть бути лише додаткові послуги, які виходять за межі програми медичних гарантій.

Міф 4: Приватні лікарі не зацікавлені у пацієнтах

Деякі вважають, що сімейні лікарі в приватних клініках менш зацікавлені у пацієнтах через більшу комерціалізацію послуг. Це хибна думка. Лікарі в приватних медичних центрах часто мають більше стимулів для надання високоякісної допомоги, оскільки їхній успіх залежить від репутації клініки та відгуків пацієнтів. Приватні заклади також часто пропонують індивідуальний підхід до лікування.

Той, хто руйнує міфи

Серед приватних клінік, які активно підтримують медичну реформу, є мережа «Garvis – Твоя територія здоров'я!». Її медичні центри «Garvis/Сімейний лікар» одними із перших у Дніпрі уклали договір із НСЗУ і сьогодні обслуговують понад 36 тисяч декларантів.

З моменту відкриття першого амбулаторного медичного центру у 2018 році мережа зросла – зараз у місті працюють вісім центрів, де надають допомогу  кваліфіковані сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Пацієнти, що підписали декларацію, отримують доступ до безоплатних послуг, що передбачені договором з НСЗУ.

Досвід пацієнтів Garvis показує, що укладання декларації з лікарем у приватній клініці — це зручний і доступний варіант для всіх. Приватні медичні центри пропонують високий рівень сервісу, сучасне обладнання та персоналізований підхід, а всі ключові послуги для пацієнтів із деклараціями залишаються безкоштовними.

Не бійтеся розвіювати міфи та робити вибір на користь свого здоров’я!

Чи відповідають дійсності міфи про декларації з приватними закладами
Чи відповідають дійсності міфи про декларації з приватними закладами
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube