Депутати хочуть ввести кримінальну відповідальність за “сталкінг” та переслідування в соцмережах

Депутати хочуть ввести кримінальну відповідальність за “сталкінг” та переслідування в соцмережах
У Верховну Раду внесли законопроєкт про зміни до закону "Про домашнє насильство"

У Верховній Раді внесли новий законопроєкт, що пропонує прирівняти “сталкінг” та переслідування в соцмережах до домашнього насильства. У разі прийняття проєкту, за такі дії введуть кримінальну відповідальність. Разом із тим у законодавстві України вперше можуть з’явитися такі поняття. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на пояснювальну записку до законопроєкту 12088 щодо змін до Закону “Про запобігання та протидію домашньому насильству”. 

Загалом проєкт закону пропонує визначити сталкінг, як форму психологічного домашнього насильства, що проявляється в небажаній нав'язливій увазі до людини. Також він полягатиме у тривалому стеженні за постраждалою особою чи тривалому перебуванні біля житла людини. 

Також законопроєкт визначає кіберпереслідування як вид злочинного переслідування. Мова також йде про стеження за особою за допомогою соцмереж, електронних засобів і т.д. Сюди входитиме крадіжка особистих даних або шпигування за людиною та нав’язливі повідомлення. 

При цьому, ці терміни пропонують тільки в Законі України “Про домашнє насильство”. У Кримінально процесуальному кодексі законопроєкт пропонує норму, яка дозволить й далі виконувати призначене особі покарання за домашнє насильство, навіть якщо триває процес його оскарження. 

Ввести поняття “сталкінгу” та переслідування в соцмережах вирішили також за прикладом європейських країн. Чимало з них вже давно використовують його у законодавстві з відповідним покаранням.

Нагадаємо, що НБУ подав до Верховної ради законопроєкт про перейменування “копійок” на “шаги”. Також ми розповідали, що народні депутати підтримали законопроєкт про підвищення військового збору та ввели додатковий податок для підприємців. Крім цього, в Україні можуть заборонити дітям спілкуватися російською в школах навіть на перервах.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube