Восени українці не відчують нестачі цукру та гречки
Восени українці не відчують нестачі цукру та гречки. Аграрії ще навесні відреагували на дефіцит та засіяли в 1,5 раза більше площі у порівнянні з минулим роком. Ба більше, у жовтні ціни на крупу мають знизитись.
Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький акцентував, Україна повністю забезпечить себе гречкою, ще й сформує резерв. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.
"Зараз збір гречки тільки розпочався, обмолочено 8% площ, зібрано майже 12,6 тисяч тонн. Загалом, очікується зібрати 140 тисяч тонн. При тому, що внутрішнє споживання становить 100-110 тисяч тонн. Відповідно, Україна повністю забезпечить себе гречкою, ще й сформує резерв. Тому вже в жовтні, коли крупа буде оброблена й поступить до споживача, очікуємо зниження ціни", — зазначив Висоцький.
Суттєво не зміниться ціна й на цукор. Попри всі складнощі через війну, аграрії посіяли 180 гектарів цукрового буряка.
"Це дозволяє виготовити близько 1 мільйона 100 тисяч тонн цукру, що повністю покриває його внутрішнє річне споживання. Крім того, за рахунок високого урожаю минулого року, сформовані запаси. Тому дефіциту цукру в Україні точно не буде. Чинників для зростання цін, як мінімум до кінця року, немає", — сказав Висоцький.
Підстав для занепокоєння немає і з цінами на вироби з пшениці. Проте варто враховувати, що на їх формування впливають логістика, зберігання, ціни на енергоносії та шантаж країни-агресора.
Наразі в країні продовжується збір урожаю. За словами Висоцького, почалася кампанія посіву озимих культур. Сім регіонів активно сіють жито та ячмінь.
Раніше ми писали, що як змінились ціни на продукти та послуги у Дніпропетровській області у липні. Також читайте, як допомогти через платформу "єДопомога" тим, хто цього потребує.