RU
Головна
Україна
13:42, 8 Вересня
Информатор UA

Интро

Восени українці не відчують нестачі цукру та гречки. Аграрії ще навесні відреагували на дефіцит та засіяли в 1,5 раза більше площі у порівнянні з минулим роком. Ба більше, у жовтні ціни на крупу мають знизитись. Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький акцентував, Україна повністю забезпечить себе гречкою, ще й сформує резерв. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна. "Зараз збір гречки тільки розпочався, обмолочено 8% площ, зібрано майже 12,6 тисяч тонн. Загалом, очікується зібрати 140 тисяч тонн. При тому, що внутрішнє споживання становить 100-110 тисяч тонн. Відповідно, Україна повністю забезпечить себе гречкою, ще й сформує резерв. Тому вже в жовтні, коли крупа буде оброблена й поступить до споживача, очікуємо зниження ціни", зазначив Висоцький. Суттєво не зміниться ціна й на цукор. Попри всі складнощі через війну, аграрії посіяли 180 гектарів цукрового буряка. "Це дозволяє виготовити близько 1 мільйона 100 тисяч тонн цукру, що повністю покриває його внутрішнє річне споживання. Крім того, за рахунок високого урожаю минулого року, сформовані запаси. Тому дефіциту цукру в Україні точно не буде. Чинників для зростання цін, як мінімум до кінця року, немає", сказав Висоцький. Підстав для занепокоєння немає і з цінами на вироби з пшениці. Проте варто враховувати, що на їх формування впливають логістика, зберігання, ціни на енергоносії та шантаж країни-агресора. Наразі в країні продовжується збір урожаю. За словами Висоцького, почалася кампанія посіву озимих культур. Сім регіонів активно сіють жито та ячмінь. Раніше ми писали, що як змінились ціни на продукти та послуги у Дніпропетровській області у липні. Також читайте, як допомогти через платформу "єДопомога" тим, хто цього потребує.

До чого готуватися: чи буде в Україні дефіцит гречки та цукру

Читать на русском

Восени українці не відчують нестачі цукру та гречки

Читать на русском
До чого готуватися: чи буде в Україні дефіцит гречки та цукру

Восени українці не відчують нестачі цукру та гречки

Восени українці не відчують нестачі цукру та гречки. Аграрії ще навесні відреагували на дефіцит та засіяли в 1,5 раза більше площі у порівнянні з минулим роком. Ба більше, у жовтні ціни на крупу мають знизитись. 

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький акцентував, Україна повністю забезпечить себе гречкою, ще й сформує резерв. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.

"Зараз збір гречки тільки розпочався, обмолочено 8% площ, зібрано майже 12,6 тисяч тонн. Загалом, очікується зібрати 140 тисяч тонн. При тому, що внутрішнє споживання становить 100-110 тисяч тонн. Відповідно, Україна повністю забезпечить себе гречкою, ще й сформує резерв. Тому вже в жовтні, коли крупа буде оброблена й поступить до споживача, очікуємо зниження ціни", — зазначив Висоцький.

Суттєво не зміниться ціна й на цукор. Попри всі складнощі через війну, аграрії посіяли 180 гектарів цукрового буряка. 

"Це дозволяє виготовити близько 1 мільйона 100 тисяч тонн цукру, що повністю покриває його внутрішнє річне споживання. Крім того, за рахунок високого урожаю минулого року, сформовані запаси. Тому дефіциту цукру в Україні точно не буде. Чинників для зростання цін, як мінімум до кінця року, немає", — сказав Висоцький.

Підстав для занепокоєння немає і з цінами на вироби з пшениці. Проте варто враховувати, що на їх формування впливають логістика, зберігання, ціни на енергоносії та шантаж країни-агресора. 

Наразі в країні продовжується збір урожаю. За словами Висоцького, почалася кампанія посіву озимих культур. Сім регіонів активно сіють жито та ячмінь.

Раніше ми писали, що як змінились ціни на продукти та послуги у Дніпропетровській області у липні. Також читайте, як допомогти через платформу "єДопомога" тим, хто цього потребує

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.