Допомога переселенцям: юристи безкоштовно надали шаблони для запитів у держустанови Дніпра та області

Допомога переселенцям: юристи безкоштовно надали шаблони для запитів у держустанови Дніпра та області
Документи для ВПО

Близько 13 мільйонів українців покинули свій дім з початку повномасштабної війни. Найбільше переселенців у Дніпропетровській та Харківській області. Але для того, щоб розпочати нове життя, їм доводиться вирішити багато питань – в незнайомому місті та з травматичним досвідом. Для подолання труднощів бюрократії юристи дають безкоштовні шаблони на запит інформації в різні державні структури. А ми знаємо, де їх шукати. 

На новому місці переселенцям як правило потрібно знайти нову домівку і роботу, відновити документи, оформити допомогу, привлаштувати дитину в школу чи садок, заключити декларацію з лікарем. Де це вирішити і що допоможе - Інформатор дізнався від ГО "Ти потрібен Україні". В нагоді можуть стати такі установи:

  • Державна міграційна служба України - тут можна зареєструватись та стати на облік внутрішньо переміщених осіб, а також отримати документи, необхідні для перебування на території України. В Державній міграційній службі можна проконсультуватись щодо легалізації перебування внутрішньо переміщених осіб на території України.
  • Управління соціального захисту населення. Ця установа забезпечує соціальний захист переселенців і надає допомогу у забезпеченні житлом, медичним обслуговуванням, працевлаштуванням.
  • громадські організації та благодійні фонди - допомагають у встановленні контактів з державними установами та іншими організаціями, а також у наданні юридичних консультацій та допомоги у судових процесах.

В установах можуть витребувати якусь інформацію, для отримання якої слід скласти запит. Щоб переселенці не відчували розгубленість, юристи ГО “Ти потрібен Україні” зібрали шаблони юридичних документів в рамках проєкту “Сильніші разом”. Йдеться про:

  • Запити на отримання публічної інформації в податкову та виконавчу служби
  • Заяви до банківських установ щодо кредитних відносин
  • Заяви про отримання втрачених/пошкоджених документів (їх дублікатів)
  • Заяви у сфері освіти
  • Заяви до держпраці
  • Заяви у сфері опіки та піклування
  • Заяви до кіберполіції
  • Заяви та позови до суду (народження дитини; укладення шлюбу; встановлення факту смерті; виплата аліментів дружині, що втратила працездатність; відновлення матеріалів втраченого судового провадження; поновлення строку на подання апеляційної скарги)
  • Скарги на дії посадових чи службових осіб та інші документи.

Всі ці шаблони є на сайті "Сильніші разом".. Потрібно лише скачати його у форматі Word, заповнити порожні поля і подати за місцем призначення. Це заощаджує час і нерви.

В ГО нагадують: на Дніпропетровщині мешкає понад 390 тисяч переселенців, з них лише в Дніпрі – більше 153 тисяч осіб. В Кривому Розі – понад 70 тисяч осіб. Будьте уважні та доброзичливі до гостей вашого міста.

Раніше ми повідомляли про збір крові для родини, в будинок якої потрапила ракета під час атаки на Дніпро 28 квітня. Також читайте, що на допомогу постраждалим від ракетного удару по Павлограду виділили 9 млн гривень. А ще Інформатор збирав відповіді на найпоширеніші запитання щодо свідоцтва про народження в "Дії". 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube