У ніч з 31 жовтня на 1 листопада відзначають Геловін. Це свято особливо популярне у США. Також відзначають його у Великобританії, Німеччині, Франції, Японії та Австралії. На Геловін люди вдягаються у костюми різних міфічних істот.
Інформатор відправився у центр Дніпра, щоб показати, які образи втілили містяни у цьому році. Ми побачили костюми скривавленої нареченої, чумного лікаря, Арлекіно, відьми, монашки та клоуна.
Як писав Інформатор Україна, це свято сягає традицій древніх кельтів Ірландії та Шотландії. Його історія бере початок на території сучасних Великобританії та Північної Ірландії. Мода на геловінську атрибутику в більшості європейських країн виникла у кінці ХХ сторіччя.
Прообраз Геловіну пов’язують з кельтським язичницьким святкуванням Самайн, яке тривало сім діб, починаючи з ночі на 31 жовтня. Приблизно у XVI з’явилась традиція просити солодощі 31 жовтня. Звичай надягати костюми та носити з собою світильник Джека виник на рубежі XIX та XX сторіч.
Одним з найвідоміших атрибутів Геловіна є світильник Джека. Це гарбуз, на якому вирізана зловісна гримаса. Всередину нього ставлять свічку. Вважалось, що гарбуз, який залишили у День усіх святих поруч з будинком, буде відганяти від нього нечисть. Уперше гарбузовий ліхтар в Америці створили у 1837 році. Цей ритуал проводили під час збирання врожаю і до Геловіну він жодного відношення не мав. Використання гарбузів під час святкування Геловіну увійшло в широкий вжиток на початку ХХ сторіччя.
Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі, у парку Сагайдак, підготували фотозону до Геловіну. Також читайте, що у Дніпрі, на вулиці Первозванівській, з'явилася локація до Геловіну. Крім цього, Інформатор показував, як у Дніпрі виглядає парк Шевченка, вкритий золотистою “ковдрою” осені.
Фото: Денис Чубченко