Військовий Микола з Кривого Рогу з позивним «Мартин» став справжньою зіркою у соцмережах після зворушливої історії з 7-річним Артемом. Нині йому вже 9 років.Тоді хлопчик, якому дали вже свій позивний «Талісман», кожного дня зустрічав бійців на своєму власному блок-пості. Військовий Микола катав його на автомобілі і одного дня Артемко не побачив «Мартина», і сильно занепокоївся.
Хлопець почав його розшукувати, у соцмережах історія про «Талісмана» вже сягнула 1,5 мільйона переглядів. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на публікацію голови ДніпроОВА Сергія Лисака.
Сам він родом з Луганської області з Голубівки (раніше називався Кіровськ). Уже понад 20 років проживає у Кривому Розі. У мирному житті працював вантажником та головним інженером цеху вибухових робіт.
Після початку повномасштабного вторгнення пішов у ТЦК, а потім командував штурмовою групою, яка одна з перших розпочала операцію зі звільнення Херсона. Однак під час бойових дій у 2022 році він отримав поранення.
«Як командир другої групи, мене з бою витягли останнім низький уклін тим лікарям, які змогли зробити все, щоб мені врятували ногу», — каже «Мартин».
Після поранення Микола перебував у шпиталі і саме у той час його почав розшукувати Артемко. І ця історія розчулила до сліз багатьох громадян України.
Микола розповів, що він психологічно не міг прийняти поранення. Лікарі не давали прогнозів, чи зможе він ходити. Однак Героя підтримувала дружина і на третій день «Мартин» зміг стати на ногу.
«Я дуже соромився ходити у шортах. Я дуже боявся цього літа, тому що з моєю ногою ці погляди, тим паче я на милицях ще ходив. А потім дружина каже: “Я тобою пишаюсь, хай вони соромляться, хто втікає від повісток всяких», — розповідає про лікування Микола.
Нині воїн зі своєю родиною займається волонтерською діяльністю. Улюблена фраза Миколи, яка мотивує його «Краще бути, ніж здаватись». І цей афоризм він витатуював на передпліччі.
«Пишаюся, що я є частиною великої нації», – додав Мартин.
Нагадаємо, хто у Дніпрі може скористатися послугою «муніципальної няні». Писали ми й про те, що в Україні можуть заборонити дітям спілкуватися російською в школах навіть на перервах. Також читайте, що у Дніпрі водій маршрутки №32 відмовився везти школяра за пільговим квитком.