Мер Дніпра пояснив, чому не пускають в деякі укриття і для чого місту сходи з підігрівом

Мер Дніпра пояснив, чому не пускають в деякі укриття і для чого місту сходи з підігрівом
Актуальні питання

До Дніпра приїхала журналістка видання LB Соня Кошкіна. Вона взяла інтерв’ю у Бориса Філатова для своєї YouTube-програми. В ході розмови очільник міста розповів, якою буде ситуація з електропостачанням у Дніпрі взимку, скільки ще мобільних укриттів облаштують в місті та чому в деякі не пускають пересічних громадян. Також мер пояснив, для чого під час війни в Дніпрі сходи з підігрівом.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на запис інтерв’ю.

 

Чому не пускають в укриття

За словами Бориса Філатова, наразі в місті функціонують 65 мобільних укриттів. Ще 50 придбають найближчим часом. Вони з’являться:

  • на зупинках громадського транспорту 
  • в місцях скупчення людей
  • де люди просять
  • відповідно до рекомендацій військової адміністрації.

Одне укриття обходиться приблизно в 600-800 тисяч гривень. Втім, вхід у деякі обмежений для пересічного населення. Ймовірно, йдеться про стаціонарні. Але це пояснюється заходами безпеки в тому числі. 

“Є такі укриття, які закриті не тому, що їх туди не пускають людей, а тому, що це укриття критичної інфраструктури. Наприклад, в “Міськводоканал” ми не маємо права пускати – особливо, якщо це хлораторна станція. Тому, що ці об’єкти під воєнізованою охороною. Це закритий об’єкт. І це укриття для робітників критичної інфраструктури”.

Стан енергосистеми

Якщо бачите знижки на “EcoFlow” – краще купити. Якщо маєте – не продавайте. Такі поради дав Борис Філатов містянам. Він вважає, що зима дійсно буде важкою, адже попри посилення сил ППО питання безпеки залишається актуальним. І навіть численні “Пункти незламності” не врятують ситуацію, хоча значно допоможуть українцям. 

“Ми другі в країні після Ірпеня придбали найпотужніший газовий генератор на мегавати, який фактично може тримати систему – наприклад, “Теплоенерго”. Але до кожної квартири і оселі ми не можемо провести струм”. 

Марнотратство

Борис Філатов відповів на критику щодо замовлення на підігрів сходів у парку імені Шевченка. Тендер скасували, але мер нагадав, що щороку там перехожі падають і ламають ноги. Відповідь пролунала в контексті теми витрат місцевої влади в часи війни. На думку Філатова, міське господарство не має призупинятись, хоча і марнотратства не повинно бути. 

Допомога мешканцям будинку №118

Люди, які втратили житло, отримали 3 мільйони гривень – по мільйону від міської та обласної влад, а також від підприємців, містян і благодійних фондів. В сусідніх будинках замінили вікна, демонтували залишки. Борис Філатов вважає рішення монетизації кращим за відбудову будинку чи переселення мешканців до іншого, адже зруйновану будівлю називає “цвинтарем”. Нагадаємо, тут загинуло 46 людей. 

Раніше ми писали детальніше про те, яка подальша доля очікує на зруйновані під'їзди будинку №118 на Набережній Перемозі. Також читайте про те, чому Зеленський звернувся до дніпровських рятувальників. Повідомляли і про те, коли відновить свою роботу спортивний комплекс "Метеор"

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube