Мер Дніпра розповів про укриття на Перемозі, автограф Залужного і роботу міської ради під час війни

Мер Дніпра розповів про укриття на Перемозі, автограф Залужного і роботу міської ради під час війни
Філатов дав інтерв'ю

Борис Філатов дав інтерв’ю виданню “Українська правда”. В ньому очільник міста розповів про життя Дніпра під час війни. Йшлося і про безпеку мешканців під час ракетних обстрілів, і про комунікацію між регіонами, політикумом та військовим керівництвом, і про роботу мера в поточних умовах. 

Війна змінила завдання міського голови. 90% свого часу Борис Філатов тепер витрачає на вирішення військових питань і 10% – на підтримання міського господарства. Втім, деякі питання добробуту стосуються і військової сфери. Наводить приклад:

“Чи можна казати, наприклад, що боротьба з відключеннями енергії – це не військові питання? Це також і військові питання”. 

Мер зазначає, що інтерв’ю триває не в будівлі міськї ради. Пояснює це безпекою – виконком неодноразово отримував інформацію про те, що може бути ціллю для російських ракет. Тому міська рада має декілька штабів, де збирається. Але електронні засоби дозволяють залишатись колегам на зв’язку 24/7.

“Чесно зізнаюся, не можу сказати, що кожного разу всі біжимо в бомбосховище або в укриття. Але після трагедії на Набережній Перемоги, 118, навіть скептики з місцевих мешканців побачили, що це все не жарти”.

Укриття

Журналіст відзначає шквал критики на адресу Філатова стосовно браку укриття в місті. Мер відповідає – така проблема є у всіх територіальних громадах. Нагадав про житловий масив Перемогу – він побудований на піску, адже масив намитий. Тому в підвалах багатьох будинків по коліна води. 

Друга проблема – приватизація бомбосховищ. За словами Філатова, вони підпорядковані ДСНС, а не місцевому самоврядуванню, і за роки незалежності були розпродані. Там бари, нічні клуби, склади, господарчі будівлі. 

“Тому неможливо у цих умовах дуже оперативно все зробити й збудувати, як цього хочуть люди”.

І третя проблема – неможливість зробити бомбосховища, щоб в них могло сховатись багатомільйонне населення. Так само як і “Пункти незламності”, хоча мер вважає ідею створити їх доволі непоганою. 

“Але як людина, яка розбирається у ситуації, скажу так: якщо би стався найбільш апокаліптичний сценарій, то нам не допомогли би ні 50, ні 100, ні 500, ні навіть 5000 "пунктів незламності". І також нам не допомогли би 100, 200, 300 або 500 генераторів. У нас критична інфраструктура обладнана генераторами, але витягнути всю систему неможливо технічно”.

Місто вже обладнало бетонне наземне укриття – так звані “коробочки”. Але мер Дніпра каже, що туди ніхто не йде під час повітряної тривоги. 

Комунікація з Президентом, Залужним і Резніковим

Борис Філатов сказав, що спілкується з усім військовим керівництвом, окрім Залужного. Пригадав, що тільки раз розмовляв з ним. Це було в листопаді 2021 року на Конгресі регіональних влад. Очільник міста підійшов до нього тоді обговорити створення Територіальної оборони в Дніпрі. 

В ході розмови з журналістом Філатов розповів про цікавий випадок. На прохання дружини він зв’язався з помічником Залужного, щоб отримати автограф Командувача ЗСУ. Це було потрібно для благодійного аукціону. І мер дійсно його отримав. Але вже наступного дня розпочались дзвінки з питанням про плани і наміри Філатова. Підозрювали навіть політичні амбіції. 

Філатов розповів, що спілкується з командувачем Сухопутних військ ЗСУ Олександром Сирським, командувачем оперативної групи “Схід” Олегом Мікацом. Вже 20 років знайомий з Резніковим, хоча вони не обговорюють питання військових постачань чи планів керівництва. 

Що стосується політичної “верхівки”, то Борис Філатов схвально відгукнувся про заступника керівника Офісу Президента Олексія Кулебу – мав нагоду з ним поспілкуватись після його призначення. Щоправда, зазначив і проблемне питання – це законопроєкт №5655 по містобудуванню. 

“Якщо нам би вдалося вирішити цю проблему, то крім робочих питань і, може, особистих стосунків між деякими персоналіями, я думаю, що не було б великих проблем між місцевим самоврядуванням та центральною владою”. 

Мер Дніпра відмовився коментувати чутки про натягнуті стосунки з Володимиром Зеленським. По-перше, він вважає, що його відповідь в умовах воєнного стану не буде прийнятною ні президентом, ні суспільством. По-друге, не хоче давати аргументи для наших ворогів.

“Слухайте, у президента стільки завдань зараз! Навіщо я йому потрібен?”, – відповів Борис Філатов на питання про те, чи спілкується він з Президентом. 

Повну версію інтерв'ю дивіться тут. Раніше ми писали про те, що міськрада заборонила продаж пластикових вінків та квітів. Також читайте про наміри перейменувати 7 вулиць та один провулок в Дніпрі. Писали й про плани місцевої влади встановити в кожній маршрутці, тролейбусі чи трамваї державний прапор.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube