Мешканці Дніпра і області отримують екстрені повідомлення на телефон: що відбувається

Нова система сповіщення про загрози

Мешканці Дніпра і області отримують екстрені повідомлення на телефон: що відбувається

У середу, 7 вересня, оператори почали тестувати нову систему інформування населення. Вона працюватиме на технології Cell Broadcast. В неї багато переваг над SMS.

На першому етапі люди будуть отримувати лише текстові повідомлення, які не пов’язані з реальною загрозою. Ніяких дій громадянам не буде потрібно робити. Тестування проходитиме у Дніпропетровській, Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Київській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях та місті Києві. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію ДСНС України.

Чим відрізняється нова система?

Повідомлення надходитимуть абонентам, які перебувають у радіусі дії базових станцій мобільного зв’язку. Тобто рятувальники в залежності від ситуації можуть відправляти інформацію мешканцям конкретного населеного пункту, області або по всій Україні. До того ж значно зросте швидкість передачі повідомлень.

Ваш смартфон дасть звуковий сигнал навіть у беззвучному режимі, щоб ви точно звернули на нього увагу. Вібрація та гучний звук будуть тривати 15-20 секунд або до того моменту, поки їх не вимкне користувач.

Які вимоги до телефонів

Пристрої, які вийшли до 2019 року, з великою ймовірністю не будуть підтримувати Cell Broadcast. На вашому гаджеті має бути Android 11 та вище. Якщо ж ви користуєтесь продукцією Apple, то потрібен iOS від версії 14.5. За можливості оновіть ОС свого смартфона. У майбутньому перелік моделей смартфонів мають розширити.

Як переконатися, що все спрацює?

Перевірте, чи активна ваша SIM-карта та чи є мережа оператора. Вимкніть режим «У літаку», якщо він включений.

Також надзвичайники рекомендують переконатись, що отримання сповіщень увімкнено у налаштуваннях смартфона. В залежності від виробника налаштування отримання екстрених оповіщень можуть бути у розділі «Сповіщення» (Samsung, iPhone, OnePlus), «Звук та вібрація» (Huawei), «Безпека та паролі» (Xiaomi).

Як керувати отриманням сповіщень у телефоні?

 Отриманням деяких сповіщень можна керувати, вмикати та вимикати. В залежності від виробника пристрою налаштування можуть бути у розділі «Сповіщення» (Samsung, iPhone, OnePlus), «Звук та вібрація» (Huawei), «Безпека та паролі» (Xiaomi). Вони можуть називатися «Екстрені оповістки» для iPhone, «Надзвичайні загрози» та «Серйозні загрози» для телефонів з ОС Android. ДСНС переконливо не рекомендує громадянам відключати отримання сповіщень про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації, про повітряну тривогу, адже від своєчасного отримання цієї інформації може залежати життя людей.

А що робити, якщо ці сповіщення мені не приходять?

Стежте за сиренами. Також важливу інформацію щодо небезпеки можна дізнаватися по телебаченню, радіо та в інтернеті. Інструкція про те, як діяти при надзвичайних ситуаціях, доступна тут.

Так виглядає на IOS
Так виглядає на IOS
Так виглядає повідомлення на Android
Так виглядає повідомлення на Android

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube