Словацькі журналісти все частіше розповідають про українських політиків, які переховують від війни в інших країнах. Не вперше вони розповідають про колишнього керманича Дніпропетровської обласної ради та екснардепа Святослава Олійника.
27 червня словацьке видання Finančné noviny опублікувало матеріал під назвою «Хто є хто: Святослав Васильович Олійник».
В ньому згадуються факти біографії українського політика та розповідається, із посиланням на розслідування українських журналістів, чим відомий Святослав Олійник.
Головний акцент в матеріалі зроблений на історії про те, як колишній заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації міг стати опосередкованим власником дорожньої фірми «УПС».
Свою посаду Олійник отримав після того, як у 2014 році Ігоря Коломойського призначили головою ДніпроОДА.
Знайомство цих двох відомих в Україні діячів відбулося задовго до цієї події. За інформацією колишнього народного депутата, а зараз голови Держагентства відновлення Мустафи Найєма, дружина Святослава Олійника була найкращою подругою дитинства рідної сестри Коломойського.
Проте Олійник проявив себе, коли «захищав» Коломойського, якого звинувачували у замаху на вбивство.
«Саме Святослав Олійник займався закриттям справи проти Коломойського у зв'язку із нападом на адвоката Карпенка», - говорив у 2010 році теперішній голова Держвідновлення. Мова йде про кримінальну справу проти Коломойського щодо можливого замаху на юриста Сергія Карпенка.
Карпенко у 2003 році захищав інтереси Григоришина та Пінчука у справі щодо запорізького заводу «Дніпроспецсталь». Начебто влітку 2003 року помічнику Карпенка було проламано череп, а сам він отримав три ножових поранення.
Отримати підтримку Коломойського колишній представник прокуратури Олійник міг після того, як справу проти олігарха закрили. Журналісти припускають, що для цього Олійник міг використати свої зв’язки в прокуратурі та у судах.
Перебуваючи на посаді заступника голови державної обласної адміністрації Святослав Олійник зустрівся із журналістами та розповів їм про схеми, за якими могли красти на ремонтах доріг в області.
Ця інформація призвела до затримань та обшуків. Однак коли справа дійшла до суду, то обвинувачених амністували, а саму справу закрили.
На той час перший заступник начальника ГУ ДФС Дніпропетровської області Сергій Пеньков заявляв, що нібито Олійник міг отримати 1 млн доларів хабаря за те, щоб ця справа «розвалилася».
Не можемо стверджувати, наскільки це може правда. Але у 2015 році половина частки компанії «УПС» переоформили на словацьку фірму «Арограф», яка належала Ірині Гуназі. Ця жінка виявилася…контактною особою міського осередку партії Святослава Олійника «Україна майбутнього».
Тоді на компанію, яку ще вчора підозрювали у махінаціях, посипалися «пряники» у вигляді державних замовлень. Проте було багато питань щодо якості ремонту, яким вона займалася.
«Пряники» могли посипатися не лише на компанію, а й на її можливого опосередкованого власника. На початку 2021 року статками Олійника начебто зацікавилося НАБУ. Тоді політику загрожувало до 10 років тюрми за те, що вартість його майна могла на 6,2 мільйона гривень перевищувати його доходи.
Проте Олійник залишався депутатом обласної ради до початку повномасштабного вторгнення. До цього часу нічого не було відомо про затримання чи суд над ним.
Нещодавно з’явилися чутки, що Святослав Олійник міг виїхати з України та зараз займається тим, що будує хатинку у Словаччині.
Платон Бережний