RU
Головна
Україна
15:02, 7 Вересня
Информатор UA

Интро

Останні дні дуже багато уваги було привернуто до того, що жінкам певних професій, ймовірно, буде потрібно ставати на військовий облік у центрах комплектування та соціальної підтримки. Були чутки і про те, з 1 жовтня що їм через це заборонять виїжджати за кордон тощо. Тепер з'явилася офіційна інформація від Міністерства оборони. Так, 7 вересня, заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що строки взяття жінок на військовий облік перенесли на 1 жовтня 2023 року. Відповідний наказ вже підписав міністр оборони України Олексій Резніков, - повідомляє Інформатор. Жодних обмежень для жінок стосовно перетину кордону не буде і не планувалося. Крім цього ставання на військовий облік, за задумом Міноборони, повинно мати добровольчий характер, а не обов'язковий. Наразі в парламенті на рівні профільного комітету Верховної Ради доопрацьовується проект Закону Про внесення змін до статті 1 Закону України Про військовий обовязок і військову службу, зазначили в Міноборони. Міністерство раніше вже направило до Комітету свої пропозиції щодо внесення змін. Серед них і те, що взяття на військовий облік жінок матиме виключнодобровільний характер. Це означає, що нікого не примушують брати в цьому участь лише за бажанням. Заступниця міністра Ганна Маляр також додала, що норма про обовязкову постановку жінок зазначених професій на військовий облік регулюється саме законом. Водночас наказ, що викликав суперечки, ніяк не змінює ці самі закони. Так, цей наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить Комітету, а потім і парламенту в цілому, доопрацювати і внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання. Ми ж, в межах своїх повноважень, можемо лише відтермінувати строки. Тож, ще на рік - до 01 жовтня 2023, їх відтерміновано, а за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним. Робота в комітеті Верховної Ради активно продовжується. Тому, ніякої паніки і зради. Ніяких обмежень для жінок не існує, наголосила Ганна Маляр. За її словами, коли до законів приймуть відповідні зміни щодо виключно добровільного взяття жінок на військовий облік, тоді Міноборони припинить відтерміновувати строки. Поки що можна почекати. Як зазначали в Генштабі, на сьогодні держава не має гострої потреби в збільшенні кількості жінок на військовому обліку. Раніше ми повідомляли про те, щоу Дніпрі міністр культури України Олександр Ткаченко розповів про зруйновані об'єкти культури, Telegram та артистів за кордоном. Також писали про те,хто не підлягає призову на військову службу.

Міноборони відтермінувало взяття жінок на військовий облік на рік: чи є заборона виїзду за кордон

Читать на русском

Ніяких заборон немає

Читать на русском
Міноборони відтермінувало взяття жінок на військовий облік на рік: чи є заборона виїзду за кордон

Ніяких заборон немає

Останні дні дуже багато уваги було привернуто до того, що жінкам певних професій, ймовірно, буде потрібно ставати на військовий облік у центрах комплектування та соціальної підтримки. Були чутки і про те, з 1 жовтня що їм через це заборонять виїжджати за кордон тощо. Тепер з'явилася офіційна інформація від Міністерства оборони.

Так, 7 вересня, заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що строки взяття жінок на військовий облік перенесли на 1 жовтня 2023 року. Відповідний наказ вже підписав міністр оборони України Олексій Резніков, - повідомляє Інформатор.

Жодних обмежень для жінок стосовно перетину кордону не буде і не планувалося. Крім цього ставання на військовий облік, за задумом Міноборони, повинно мати добровольчий характер, а не обов'язковий.

«Наразі в парламенті на рівні профільного комітету Верховної Ради доопрацьовується проект Закону «Про внесення змін до статті 1 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”», – зазначили в Міноборони. 

Міністерство раніше вже направило до Комітету свої пропозиції щодо внесення змін. Серед них і те, що взяття на військовий облік жінок матиме виключно добровільний характер. Це означає, що нікого не примушують брати в цьому участь – лише за бажанням. 

Заступниця міністра Ганна Маляр також додала, що норма про обов’язкову постановку жінок зазначених професій на військовий облік регулюється саме законом. Водночас наказ, що викликав суперечки, ніяк не змінює ці самі закони. 

«Так, цей наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить Комітету, а потім і парламенту в цілому, доопрацювати і внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання. Ми ж, в межах своїх повноважень, можемо лише відтермінувати строки. Тож, ще на рік - до 01 жовтня 2023, їх відтерміновано, а за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним. Робота в комітеті Верховної Ради активно продовжується. Тому, ніякої паніки і зради. Ніяких обмежень для жінок не існує», – наголосила Ганна Маляр. 

За її словами, коли до законів приймуть відповідні зміни щодо виключно добровільного взяття жінок на військовий облік, тоді Міноборони припинить відтерміновувати строки. Поки що можна почекати. Як зазначали в Генштабі, на сьогодні держава не має гострої потреби в збільшенні кількості жінок на військовому обліку. 

Раніше ми повідомляли про те, що у Дніпрі міністр культури України Олександр Ткаченко розповів про зруйновані об'єкти культури, Telegram та артистів за кордоном. Також писали про те, хто не підлягає призову на військову службу.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.