Дехто впродовж останнього місяця міг помітити знімальні групи на вулицях Дніпра та у примітних локаціях: у річпорту, ботсаду тощо. Й мова не про звичних для очей дніпрян телевізійників, а про команду, яка знімає повнометражний фільм. Робоча назва кінострічки – «Аврора».
Більше про майбутній фільм у творців дізнавався Інформатор. За їх словами, знімання у нашому місті – особлива подія, адже з часів набуття незалежності Україною в Дніпрі ще не фільмували "повний метр".
Трохи деталей про фільм «Аврора»:
"Нетривке альтернативне майбутнє. У минулому відомий та успішний український художник-експресіоніст Ігор, повернувшись з війни, намагається почати життя спочатку. Окрім друзів і руки, на війні Ігор втратив сенс життя та свій талант. Постійні кошмари та провали в пам’яті поступово зводять чоловіка з розуму.
На допомогу приходять психотропні препарати та алкоголь, які на час приглушують біль художника. Опинившись на межі, Ігор приймає пропозицію європейської IT-компанії у вигляді експериментальної технології реабілітації. Так у житті ветерана з’являється ШІ на ім’я Аврора. Художнику належить зіткнутися зі своїми внутрішніми страхами та травмами минулого, щоб повернутися до реального життя та прийняти за нього відповідальність", – вказано у синопсисі фільму.
Далі – ексклюзив Інформатора. Адже автори фільму поділилися з нами декількома кадрами з вже відзнятого матеріалу.




Фільм досліджує проблему пошуку власної ідентичності та прийняття післявоєнної реальності. На прикладі нестандартної пари людини та ШІ, а також відносин між ними, глядачеві продемонструють згубні наслідки втечі від себе та навколишнього світу.
"І не важливо, куди ти тікаєш – в альтернативну ілюзію, створену оточенням, чи в пітьму наркотичного сп’яніння. Лише прийняття ситуації стає ключем до порятунку і початком нового життя – причому для обох героїв", – розповідає команда фільму.
Можна зловити себе на думці, що за синопсисом ідея фільму нагадує стрічку "Вона" (Her) 2013-го року. В ній герой Хоакіна Фенікса в стані депресії після розлучення закохується у ШІ-асистента й поступово осмислює свою життєву ситуацію.






Настрій фільму змінюватиметься паралельно настрою і стану головного героя. Тут буде місце іронії і гумору, драматичним моментам, а також трилеру, що межує з хоррором. Це історія з посилом, що вселяє надію, чого явно не вистачає українському глядачеві.
Зйомки фільму повністю проходять на території Дніпра. Тож особливе завдання авторів – створення візуального образу міста. Обласний центр, за задумом творців, буде представлений як місто, що існує на стику епох.
"Сучасна забудова та архітектурні рішення межують з промзоною та відгомонами радянської епохи. Також з урахуванням того, що місто довгий час було закритим, як стратегічний об'єкт, у картині будуть відображені міфи та легенди, пов'язані з ним.
Перед нами Дніпро, який є на карті, але таким, яким його ще ніхто не бачив. Місто між минулим і майбутнім, як і головний герой оповіді", – поділилися автори "Аврори" з Інформатором.




Раніше ми писали, що у Дніпрі відновлюють мурал «Дівчина з хлібцем і салом». Окрім того, у ДРАМіКОМі у Дніпрі відбулася прем’єра вистави-кабаре «Шантрапа». Розповідали ми й про те, на які концерти та музичні фестивалі можна сходити в Дніпрі у травні.