МВС разом з Уповноваженим з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин та депутатами розробили новий законопроєкт. Він має спростити комунікацію людей з органами розслідування. Так, заяви можна буде подавати за місцем проживання заявника, а не там, де особа зникла.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію МВС.
За словами заступника міністра внутрішніх справ Богдана Драпʼятого, проблема зараз полягає в тому, що існують сталі норми щодо подібних справ. Наприклад, що заяву потрібно подати там, де людина зникла. Але оскільки зараз більшість випадків припадає на зони активних бойових дій, зробити це просто неможливо.
Законопроєкт пропонує, аби місце проведення досудового розслідування в таких випадках міг визначати прокурор. Робити він це зможе, приймаючи заяву за місцем проживання чи перебування самого заявника. Порядок такого визначення територіальності діятиме протягом усього воєнного стану та ще три роки після його завершення.
“Наприклад, якщо людина зникла безвісти у Донецькій області, а її рідні перебувають у Закарпатській, вони зможуть подати заяву до місцевої поліції за рішенням прокурора”, – зазначили в МВС.
Нагадаємо, що стався перший обмін полоненими у 2025 році: 25 українців вдома, серед них - мешканці Дніпропетровської області. Також у 2025 році обміни полоненими з рф можуть стати систематичними - Лубінець. Крім цього ми повідомляли, що обірвалось життя 33-річного Захисника із Дніпропетровської області Максима Плотника, який понад рік вважався зниклим безвісти.