Володимир Платонов написав багато книг про космічну промисловість, був автором наукових статей, представляв інтереси “Південмаш” в медіа і працював регіональним журналістом. Він помер на 86-році життя. Колеги згадують шлях Володимира Петровича.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на аерокосмічний інформаційний центр Space-Inform.
Володимир Петрович родом з Кіровоградщини. Після середньої школи працював на "Південмаш" токарем, а служив на ракетному полігоні, який сьогодні має назву Байконур.
Понад 20 років працював у КБ "Південе", де 5 років був редактором газети «Конструктор», та майже 20 – у Виробничому об’єднані "Південмаш". 10 років очолював прес-центр Південмашу. Працював журналістом регіональної телевізійної компанії «9 канал» .
Володимир Платонов став автором понад 500 статей в газетах і журналах на аерокосмічну та наукову тематику. Як самостійно, так і у тандемі з різними письменниками написав багато книг, серед яких "Академік Янгель", "Важко бути першим", "Вершина духовного безсмертя", "Дніпровський ракетно-космічний центр", "Макаров", "Олександр Поль", "Південне сузір’я", "Ракетник, що став Президентом", "Смирнов. Біля витоків ракетобудування" та інших.
Встиг Володимир Петрович і зняти фільми – переважно документальні. Він був автором сценаріїв та режисером-постановником телевізійних передач та фільмів "Південмаш без грифа "секретно", "Стартує "Дніпро", "Легендарний директор", "Зоряний крок", "Сходження до Кобзаря", "Народження галузі", документального серіалу "Янгель".
Нагороджений численними медалями та відзнаками. 15 червня 2011 року Міжнародний Планетний центр присвоїв малій планеті 18285 ім’я "VLADPLATONOV".
Редакція висловлює глибокі співчуття близьким та рідним Володимира Петровича Платонова.
Раніше ми писали про те, що помер Заслужений працівник фізичної культури з Дніпропетровської області. Нагадаємо, що помер заслужений режисер та працівник культури з Дніпра Ігор Трахт. Також читайте, що помер заслужений журналіст Анатолій Коваленко з Дніпропетровської області.