Наталія Бут: «RECOVERY – це перш за все нова філософія реабілітації військових»

Інформатор Дніпро

Генеральна директорка однієї з міських клінічних лікарень Наталія Бут розповіла про нещодавно відкритий у Дніпрі унікальний центр реабілітації для військових національної мережі RECOVERY, заснованої Віктором та Оленою Пінчуками. На початку 2020 року на базі лікарні створили відділення фізичної реабілітаційної медицини, це було невелике відділення, яке підписало контракт з національною службою здоров’я України.

В 2021 році відбудували першу чергу відділення. На початку війни у закладі зрозуміли, що площі замалі і мають розбудовуватися. Влітку 2022 року у лікарні підписали трьохсторонній меморандум із Фондами Віктора та Олени Пінчуків та департаментом охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради. В грудні засновники проєкту RECOVERY розпочали будівництво центру, а вже в березні прийняли на реабілітацію важко поранених військових.

«RECOVERY – унікальний проект, ми раді тому, що саме в Дніпрі, на базі нашої лікарні відкрився перший з 10 центрів національної мережі. Перше за все, це – відбудова території і інноваційне обладнання, яке ми на сьогодні маємо перші в Україні. Такі апарати, як Дієга, Омега, Пабло, за допомогою яких пацієнти в ігровій формі відновлюють функції верхніх кінцівок, нижніх кінцівок, мілку моторику після важких поранень», - розповіла Наталія Бут.

В 2020 році проєкт мав чотирьох працівників – лікаря реабілітаційної медицини, ерготерапевта, фізичного терапевта та асистента. Сьогодні в центрі працюють понад 40 спеціалістів. Це молоді фахівці нового формату, середній вік працівників – 27 років. Команду навчають самостійно і за допомогою Дніпровського державного медичного університету.

«Більш того, вони навчаються в Америці та Європі. На тому тижні були у Латвії, у національному реабілітаційному центрі Wivery. Наступного тижня поїдуть до Іспанії, до військового госпіталю в Сарагосі. Ми постійно навчаємося і всі моменти організаційні, лікувальні привносимо в наш центр для надання медичної допомоги військовим. До нас приїздить Всесвітня організація охорони здоров’я, яка проводить тренінги», - зазначила гендиректорка закладу.

Ще для центра дуже важливо було створити комфортної умови праці для співробітників. Тож тут є і кімнати для працівників, а психологи працюють не тільки з пацієнтами, а й з колективом.

«Ми впевнені, що не варто гаяти ні хвилини. Це перше. А друге, критично важливо підходити до реабілітації пацієнта комплексно, мультидисциплінарно. Тоді його одужання буде більш якісним, швидше поновляться сили, відновляться суглоби, опорно-руховий апарат, функції головного мозку, не буде допущено розвиток контрактур при ішемічних інсультах або акубаротравмах. Це дуже важлива робота, яка проводиться. Швидку комплексну допомогу пацієнти RECOVERY та нашої лікарні в цілому отримують з перших часів перебування», - підсумувала Наталія Бут.

Партнерський матеріал

No ad for you