20 квітня відбудеться гібридне сонячне затемнення. Воно вважається найрідкіснішим. Побачать його мешканці окремих районів Тихого та Індійського океанів.
Такі затемнення доволі рідкісні. Вони трапляються лише кілька разів на століття. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Інформатор Україна. Одне з них можна побачити уже 20 квітня. Затемнення почнеться з 4:36 і закінчиться о 9:59 20 квітня (вказано київський час).
В Україні сонячного затемнення видно не буде. Жителі Австралії, Індонезії та Східного Тимору спостерігатимуть лише повне сонячне затемнення. Точки, де гібридне затемнення буде змінюватись від повного до кільцеподібного, розташовані у віддалених ділянках посеред океану. Часткове затемнення можна буде помітити з багатьох інших країн. Зокрема, на півдні Франції. Там Місяць закриє 93% Сонця. У Папуа-Новій Гвінеї — 87% та на Маршаллових островах — 95%.
Дивитися на затемнення краще онлайн. Якщо ви будете спостерігати його очима без захисту, воно може пошкодити зір.
Кільцеподібне повне затемнення — коли в певних місцях Землі спостерігається повне затемнення, а в інших - кільцеподібне. Такими є тільки 5%. У разі центрального затемнення (повного, кільцеподібного або змішаного) спостерігач, який не знаходиться в повній місячній тіні, а перебуває у напівтіні, спостерігає лише часткове затемнення.
Сарос є періодом повторюваності сонячних та місячних затемнень. Складається з 223 синодичних місяців. Явище, яке відбудеться 20 квітня, є повторенням через сарос повного сонячного затемнення 8 квітня 2005. Наступне затемнення відбудеться 30 квітня 2041 року.
Раніше ми писали, що дніпряни могли спостерігати “парад планет”. Повідомляли й про те, що мешканці Дніпра та області спостерігали "парад планет". Також читайте, що у Дніпрі біля планетарію з’явилися нові космічні фігурки.