Не знайдена зброя, гроші в криптогаманці, «фсбшні» методички: нові факти у справі Зінченка з Дніпра

Не знайдена зброя, гроші в криптогаманці, «фсбшні» методички: нові факти у справі Зінченка з Дніпра
Підозрюваний Зінченко знаходиться під вартою

18-річний В’ячеслав Зінченко з Дніпра, якого підозрюють у вбивстві Ірини Фаріон, вже тривалий час знаходиться під слідством. 3 січня 2025 року відбулося перше судове засідання у Львові по цій справі. Суд вирішив, що хлопець має залишитися під арештом ще на 60 днів. Таким чином, термін відклали до 4 березня 2025 року включно. Хлопцю загрожує довічне ув'язнення. 

Сам Зінченко заперечує провину і вже 6 разів влаштовував голодування. Під час судового засідання 13 січня стало відомо, що донька Ірини Фаріон вимагає 15 мільйонів гривень моральної компенсації за вбивство матері. Деталі цієї резонансної справи прокоментував голова Нацполіції Іван Вигівський в інтерв’ю «Українські новини». Про це повідомляє Інформатор. 

Сумнівні групи у Telegram

Вигівський розповів, що у 2022 році Зінченко доєднався до групи в "Телеграм", яка пропагує культ насильства та жорстокості. За словами Вигівського, вже у 2024 році він доєднався до групи, що повʼязана з расистською та нацистською організацією. І через це в нього зʼявилося переконання про національну дискримінацію громадян України, які розмовляють російською мовою. 

«У звʼязку з тим, що Фаріон була мовознавицею і постійно виступала проти російської мови, це і стало для нього мотивом вбивства. Є певна інформація, що до цього причетні спецслужби рф, тому що мали місце певні листування обвинуваченого, але мотив такий», — сказав Вигівський.

Що стало зі зброєю, з якої стріляли у Фаріон?

За словами Вигівського, зброю, з якої вбили Фаріон, так і не знайшли. Однак слідство відстежило, де Зінченко її купував. Для цього у підозрюваного був криптогаманець. На вбивство Фаріон, за даними Вигівського, він витратив 20 тисяч гривень. 

«Фсбешні» методички та навички маскування

Вигівський зазначив, що підозрюваний добре підготувався, і мав навички конспірації та необхідні знання. Голова Нацполу припустив, що всю інформацію Зінченко шукав сам, зокрема методички, як обходити переслідування та не залишати сліди злочину. Однак у поліції не виключають, що можуть бути причетні росіяни. 

Вигівський сказав, щоб викрити підозрюваного аналізувалися маршрути переміщення, місце тимчасового проживання та манеру ходи. 

«Якщо брати доказову базу для прокурорів, то, на моє переконання, там достатньо доказів його вини. Вони зафіксовані й закріплені. Після ознайомлення з матеріалами справи в адвокатів і самого обвинуваченого настрій трохи змінився. Але останнє слово за судом», — резюмував Виговський. 

Нагадаємо, що у Дніпрі та області можуть перейменувати суди. Писали також, що мер Дніпра Борис Філатов відреагував на «вирок» суду рф за поширення ненависті до росіян. І повідомляли, що у Дніпрі суд відпустив підозрюваного у скоєнні смертельної ДТП, в якій загинула журналістка на пішохідному переході.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube