Армія рф почала частіше застосовувати керовані авіабомби замість ракет. Льотчики використовують їх, а не звичайні авіабомби, щоб літаки не могли збити сили ППО України. За словами речника командування Повітряних Сил ЗСУ Юрія Ігната, це нова загроза для країни. На неї варто реагувати.
Зазначимо, що самі по собі керовані плануючі бомби не є чимось новим. Проте великі бомби “з крилами” становлять новий рівень небезпеки. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Повітряного командування “Схід”.
Керована плануюча авіаційна бомба (КПАБ) - це звичайне озброєння винищувачів-бомбардувальників, як Су-34 або Су-35. Щонайменше з початку лютого 2023 року їх почали обладнувати спеціальними крилами, системами коригування та наведення на місцевості (GPS).
Така “модернізація” дозволяє використовувати бомби, як крилаті ракети великої потужності. При цьому вона може містити в собі сотні кілограмів вибухової речовини. Завдяки цьому ворог може скинути бомбу на безпечній для себе відстані (до 50-70 кілометрів) від лінії фронту та не втратити свої літаки.
Армія рф почала застосовувати авіабомби “з крилами” на початку лютого. Тоді вони атакували один з українських об’єктів у Чернігівській області. Згодом з’явились підтвердження застосування цієї авіабомби у районі Авдіївки Донецької області та у Сумській області.
Зазначимо, що українська авіація використовує подібні бомби JDAM, які надали союзники. Вони меншої потужності, але надзвичайно високоточні. Цей тип авіаційних боєприпасів здатен уражати цілі на відстані до 70 кілометрів.
За словами Юрія Ігната, така “крилата” авіаційна бомба немає високої дальності ураження. Втім, навіть декілька десятків кілометрів, які вона може пролетіти, завдають шкоди. Тому чи не єдиний спосіб захистити Україну від російських авіабомб — збивати літаки, які їх запускають.
“Далекобійні засоби ППО і безумовно авіація — сучасні літаки, які зможуть відігнати подалі російську авіацію від наших кордонів” — говорить Юрій Ігнат щодо методів боротьби з новою загрозою.
Ворожі винищувачі намагаються запускати крилаті бомби з певної відстані від лінії фронту та державного кордону. Так рф намагається уникнути зіткнення з силами ППО України.
Зазначимо, що українські зенітні ракетні комплекси, такі як С300, можуть збивати цілі на відстані до 75 км, а “Бук-М1” — до 35 км.
“Неможливо встановити ці системи ППО безпосередньо біля лінії фронту, бо вони стануть головними цілями для противника. Одним із варіантів вирішення проблеми є застосування більш далекобійних систем ППО, наприклад, комплексу PATRIOT від США чи SAMP/T від Франції та Італії, які здатні вражати цілі на відстані до 150 км”, — поділився Ігнат.
Проте найкращим варіантом, за словами Юрія Ігната, може стати застосування західних сучасних винищувачів, таких як F-16. Саме вони зможуть знищувати літаки противника за допомогою ракет “повітря-повітря”. Певні модифікації ракет AIM-120 можуть діставати цілі на відстані до 180 км. Щодо західних літаків, то Міністерство оборони України та ЗСУ постійно публічно озвучують, що Україні потрібні F-16.
Раніше ми писали, що росія тримає у Чорному морі носії “Калібрів”. Також читайте, що повітряні сили ЗСУ розповіли про нову тактику російських ракетних масованих ударів. Писали ми й про те, чи є загроза наступу ворога на Дніпропетровську область.