RU

Олександр Желтяков з Дніпра здобув другу ліцензію у плаванні на Олімпійські ігри

Плавець з Дніпра переміг і виконав норматив на Олімпіаду

Олександр Желтяков переміг у запливі на дистанції 100 метрів на спині на Чемпіонаті світу серед юніорів з плавання, який проходить у місті Нетанья в Ізраїлі. 17-річний спортсмен з Дніпра подолав дистанцію за 53,73 секунди. Це – новий рекорд України на цій дистанції, а ще – виконаний норматив на Олімпійські ігри.

Норматив на Олімпіаду на 100-метрівці на спині складає 53,73 секунди, тож Олександр перевершив його лише на 0,01 секунди. Про це Інформатор повідомляє з посиланням на управління спорту міста Дніпра. Для плавця з Дніпра це вже друга ліцензія на Олімпіаду 2024 року. Раніше він здобув ліцензію у 200-метрівці на спині.

1. Олександр Желтяков (Україна) - 53.73 секунди;
  2. Мірослав Кнедла (Чехія) - 54.01 секунди;
  3. Крістіан Басіко (Італія) - 54.08 секунди.

Желтяков після перемоги розповів «Суспільному», що готувався до змагань у Дніпрі, навіть після «прильоту» у басейн.

«Готуватися було складно. Після «прильоту» в мій басейн ми нікуди не переїхали, ми на наступний день вже плавали у закритому басейні. Але ми змогли, готувалися до цих змагань. Бажання виграти було більше, але я намагався себе контролювати. Тому що коли ти сильно в себе віриш, це не завжди добре.Я дуже радий, що я це зробив, що виконав норматив на Олімпійські ігри. Я досі не можу уявити, як я це зробив, як це сталося, але це приємне відчуття», - прокоментував власний виступ Олександр.

Раніше ми писали, що у федерації легкої атлетики відреагували на заяву спортсмена з Дніпра Михайла Кохана щодо дискваліфікації. Окрім того, показували, як зараз виглядає колишня домівка “Дніпра” - стадіон “Метеор”. Розповідали ми і про те, що легкоатлетка із Дніпра Ярослава Магучіх вийшла до фіналу “Діамантової ліги”.