Служба безпеки України затримала керівництво оборонного заводу у Дніпропетровській області, яке підозрюють у постачанні бракованих мінометних снарядів до Збройних Сил України. Мова йде про 120 тисяч пострілів. Зловмисникам загрожує до 15 років в’язниці.
Затримали директора оборонного заводу, його першого заступника, а також колишнього керівника представництва Міноборони та очільника групи контролю відповідного підрозділу. Про це Інформатор повідомляє із посиланням на Службу безпеки України.
Слідство встановило, що на початку 2024 року завод уклав угоду на виготовлення боєприпасів для ЗСУ. Йшлося про оптові партії 120-х мінометних пострілів. Проте при виробництві використовували неякісні матеріали, через шо не спрацьовував капсуль основного метального заряду, а також не працював стабільно сам пороховий заряд.
«Також до складу боєприпасів входили додаткові метальні заряди, які не відповідають стандартам бойового застосування. У такий спосіб організатори оборудки намагалися здешевити виробництво, щоб отримати більший прибуток із держзамовлення.
До реалізації схеми керівництво заводу залучило посадовців військового представництва, які мають здійснювати контроль за якістю оборонної продукції. За матеріалами справи, військові чиновники свідомо «заплющили очі» на браковану партію боєприпасів і внесли неправдиві відомості до звітної документації», - розповіли у пресслужбі СБУ.
Як результат, 120 тисяч непридатних для використання пострілів до мінометів потрапили на фронт. Це підтвердили висновки експертизи. Чотирьом затриманим повідомили про підозру за частиною 2 статті 28, частиною 2 статті 114-1 Кримінального кодексу України: перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб, яке призвело до тяжких наслідків.
Якщо провину затриманих доведуть – їм загрожує 15 років тюрми. В Офісі Генпрокурора України додали, що за контрактом вартість цих пострілів до мінометів складала понад 11 мільярдів гривень. При цьому, підозрювані, розуміючи зазначені проблеми, не зупинили виробництво для того, щоб отримувати прибуток від державного замовлення. Контролери ж заплющили на це очі та внесли хибні дані у документацію. Непридатні боєприпаси відкликали з фронту.
Якщо відео не відтворюється - його можна переглянути у Telegram-каналі Інформатора
За даними Інформатор Україна, затриманий – гендиректор Павлоградського хімзаводу (ПХЗ) Леонід Шиман. Підозрюють такою його першого заступника Олексія Кириченка.
Раніше ми писали, що росіяни рвуться на кордони Дніпропетровської області. Про це повідомили Сили оборони півдня. Окрім того, у Генштабі запевнили, що працівників ТЦК без бойового досвіду відправлять на фронт. Розповідали ми й про те, що список населених пунктів на евакуацію у Дніпропетровській області збільшився. Сім’ї з дітьми вивезуть примусово з 7 населених пунктів.