У Дніпровському академічному театрі драми та комедії наближається прем’єра. «Месопотамія» — це вистава за однойменним романом Сергія Жадана, яку ще не ставили в Україні. Це кінематографічна подорож у світ, де повсякденне раптом стає головним, а звичайне — несподівано великим. Дніпровські глядачі зможуть вперше побачити «Месопотамію» вже 27 та 28 вересня.
Постановником виступив Артем Вусик. Більше про прем'єру Інформатору розповіли у ДРАМіКОМі. Директор-художній керівник театру Сергій Мазаний зазначив, що режисер приніс на сцену авторський підхід, де ключовим інструментом є фізика і пластика. Поєднання цього театрального методу та художнього світу Жадана створило «унікальне творче середовище».
«Ми поступово шукали матеріал, який був би найбільш влучним для Дніпра. Зупинилися на «Месопотамії», тому що це про нас, про наші міста, про нашу ідентичність. Жадан сьогодні є надзвичайно важливою фігурою, і нам хотілося, щоб він звучав у стінах ДРАМіКОМу», — розповів Артем Вусик.
Сам Сергій Жадан в інтерв’ю «Інформатор FM» поділився своїми думками й емоціями щодо прем’єри «Месопотамії» у ДРАМіКОМі.
«Мені дуже приємно, що незабаром прем’єра. Бажаю акторам успіху, а глядачам — насолоди від цієї вистави. Це важлива для мене книга, вона остання довоєнна. Я написав її у 2013 році. Власне, вона про Харків, але великою мірою може бути про будь-яке українське місто. Мені страшенно цікаво, як це зробив ваш театр», — розповів про очікування Сергій Жадан.
«Месопотамія» — це не просто історія про Харків чи Дніпро. Це дзеркало життя, яке впізнає кожен: нічні розмови на дахах, перше кохання, втрати й надії. Попри щільний графік і службу у «Хартії», Сергій Жадан знайшов час, щоб звернутися до дніпрян.
«Хочу побажати витримки, сили, віри і побільше любові. Варто триматися разом і триматися за речі, які для нас важливі — за культуру. Це дає нам відчуття рівноваги і впевненості», — зазначив автор.
Де: театр ДРАМіКОМ (велика сцена), проспект Дмитра Яворницького, 97;
Що: «Месопотамія»;
Жанр: життя крупним планом на 1 дію;
Коли: з 27-28 вересня;
Квитки: 250 - 550 гривень;
Тривалість: 1 година 20 хвилин;
Вікові обмеження: 16+.
Раніше ми розповідали, що дніпрян запрошують на виставу «P.S. Кохаю тебе». Окрім того, дніпровська компанія Expolight підсвітила Батьківщину-Мати у столиці. Розповідали ми й про те, що у Дніпрі відкрилася виставка до Дня танкових військ Збройних Сил України.
Фото: Денис Чубченко