RU

«Розвиток зеленої енергетики в Україні став захистом енергетичної безпеки нашої країни,» – повідомив президент «МХП Еко Енерджи» Олександр Домбровський

Читать на русском

Читать на русском
«Розвиток зеленої енергетики в Україні став захистом енергетичної безпеки нашої країни,» – повідомив президент «МХП Еко Енерджи» Олександр Домбровський

У наш час Україна продовжує щодня стикатися із загрозою масованих ракетних ударів російської федерації по обʼєктах енергетичної інфраструктури в різних регіонах. Головною ціллю рашистського тероризму залишається знищення енергетичної галузі країни та дестабілізація української економіки. Саме тому зростає потреба в швидкому пошуку альтернативних рішень та інструментів, які  дозволили б Україні зберегти власну енергетичну стабільність та ефективне функціонування економіки країни.

Одним із найкращих рішень є зміна акцентів на розвиток зеленої енергетики України. Розберемося з можливостями та ситуацією на зеленому ринку нашої країни разом із Олександром Домбровським, президентом «МХП Еко Енерджи».

Розкажіть, чи вплинула повномасштабна війна на зелену енергетику?

"На мою думку, сьогодні зелена енергетика стала зброєю захисту енергетичної безпеки та незалежності країни. Зараз Україна знову опинилася перед загрозою масованих ракетних обстрілів, метою яких є знищення країною-агресором нашої енергетичної системи. Тому нам активно потрібно шукати альтернативні рішення, які дозволять вберегти країну від блекаутів. І на сьогоднішній день зелена енергетика є децентралізованою, тому дає можливість українському бізнесу та українцям в певній мірі зберегти власну енергетичну безпеку. Використання таких технологій дозволить українській економіці працювати попри всі загрози.

Потрібно констатувати, що цієї зеленої зброї у нас мало, її повинно бути набагато більше. Варто підкреслити, що Україні загалом не вистачає зброї: фізичної – для звільнення всіх наших територій від окупантів, а зеленої – для збереження енергетичної стабільності нашої країни. 

Якщо говорити про біоенергетику, то збройна агресія накладає свій відбиток на розвиток цієї галузі, і ми відчуваємо, що інвестиційних ресурсів, попри продовження надходження фінансів у нові проєкти, на сьогоднішній день не достатньо, щоб максимально швидко розвивати напрямок".

Якщо продовжити тему української енергетики, не можна не пригадати світові тенденції щодо зменшення карбонового сліду. Розкажіть, як вони працюють та реалізуються в нашій країні?

"Я думаю, що глобальне потепління та збільшення викидів і, відповідно, зменшення карбонового сліду сьогодні є однією з ключових проблем. Сьогодні ми можемо навести багато прикладів, які стосуються, наприклад, країн ЄС, і рішень, які вони прийняли. Зокрема, це робота над третьою директивою відновлення. 

Багато прикладів є також в США, Німеччині та інших розвинених країнах. І я можу сказати, що принаймні до війни Україна не пасла задніх – у довоєнний час було запущено багато технологічних рішень: починаючи від вітрових та сонячних парків і завершуючи відновлювальною біоенергетикою. Сьогодні в нашій країні розвиваються такі напрямки, як система накопичення, також вже працюємо й експериментуємо з виробництвом зеленого водню та дослідженням того, як правильно використовувати та інтегрувати новий енергетичний ресурс. Тому в цій частині у нас прикладів дуже багато, звичайно, обсяг і масштаби цих проєктів треба збільшувати, але принаймні у нас сьогодні є чим пишатись".

Чому провідний та найбільший виробник харчування в Україні вирішив зайти на ринок енергетики?

"Я не можу сказати, що «МХП» тільки зайшла на ринок енергетики. Ми багато років є однією з найбільш інноваційних та екологічно відповідальних компаній України. Ще тоді, коли інші компанії не думали про зелену енергетику, ми вже ставили перед собою задачу 100% декарбонізації і кардинального поетапного зменшення викидів СО2. 

І крок за кроком ми реалізуємо політику, яка стосується аграрного сектору, виробництва, переробки, логістики та інших напрямків". 

Ви згадали про те, що компанія свого часу вирішила розпочати процес повної декарбонізації. А чи пам’ятаєте взагалі, як це почалось, які були дискусії, хто надихнув компанію на такі глобальні зміни?

"Для того, щоб бути однією з найкращих глобальних компаній, ми повинні слідувати ключовим, в тому числі екологічним трендам. Саме тому, ми слідкуємо за світовими трендами та маємо налагоджені бізнес-процеси їх швидкої оцінки для наших реалій та реалізації. На рівні ради директорів та інвесторів було прийнято рішення, що до 2030 року компанія “МХП” повинна стати карбоново-нейтральною, тобто викиди СО2 повинні дорівнювати 0. І крок за кроком ми реалізуємо цю політику, не дивлячись на те, що війна вносить дуже серйозні корективи в ці задачі".

Як відомо, у компанії є сонячні та біоенергетичні проєкти. «МХП» забезпечує свої потреби чи виконується генерація енергії в об’єднану електромережу України?

"На сьогодні ключова задача «МХП» - стати  енергетично незалежною компанією. Для цього є багато ресурсів, які допомагають покрити велику кількість енергетичних потреб, але це абсолютно не означає, що в майбутньому ми не розглядаємо можливість для експорту або продажу наших енергетичних ресурсів на ринку. Можливо, і для експорту за межі України".

Розкажіть, будь ласка, про біоенергетику та її цінність для простих українців. Чому громадяни нашої країни мають розуміти, що це дійсно важливо в сучасних реаліях?

"Компанія «МХП» хоче донести українцям важливість біоенергетики як одного з видів зеленої енергетики та гостру потребу у переході на цей різновид палива. Важливо поступово відмовлятися від використання газу, нафти та вугілля, а оскільки Україна є потужною аграрною країною, то і сировини для власної біоенергетичної стабільності в нас достатньо. Це дозволяє нам трансформувати біосировину в енергетичний ресурс, який є еквівалентом газу.

Перехід країни на зелену енергетику дозволить кожній українській родині стати енергетично захищеними, отримати доступ до фінансово доступних енергетичних ресурсів. Україна на державному рівні зможе забезпечити українців стабільним доступом до енергії, гарантувати комфорт та безпеку".

Розкажіть, чи використовує компанія «МХП Еко Енерджи» сучасні та інноваційні рішення, а інші компанії – ні?

"Якщо мова йде про співпрацю з українським бізнесом, біоенергетичний напрям діяльності «МХП Еко Енерджи» зможе надихнути інші компанії на використання сучасних технологій або на залучення фахівців «МХП» для більш ефективного впровадження зелених рішень на підприємствах.

Сьогодні наша компанія вже активно співпрацює з великою кількістю українських та європейських фірм. Обмін досвідом, допомога з інтеграцією сучасних зелених рішень дозволяє ефективно розвивати такі проєкти та галузь в цілому. «МХП» розуміє, що зараз зелений курс є найкращим способом боротьби з глобальним потеплінням, тому співпраця з різними компаніями зможе призвести до суттєвого зменшення карбонового сліду в нашій країні.

Ми всі хочемо споживати чисті продукти та мати доступ до зеленої енергії, а тому повинні розуміти, що це цивілізований, але не простий процес, який абсолютно немає альтернативи в сучасних реаліях".

Партнерський матеріал

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.