Шахраї використовують короткі посилання, щоб красти дані українців: як уберегтися

Шахраї використовують короткі посилання, щоб красти дані українців: як уберегтися
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України попередила, що шахраї використовують короткі посилання для викрадення даних

Українців застерігають про те, що шахраї використовують скорочені посилання. Зловмисники можуть легко приховати шкідливі вебсайти або фішингові сторінки під короткими URl-адресами. Вони застосовують такі популярні сервіси, як Bitly або Cuttly.

Перед тим, як натиснути на коротке посилання, його слід перевірити. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Що треба зробити, щоб уберегтися

Дізнайтеся повне посилання. Для отримання повної адреси ресурсу потрібно вставити скорочене посилання у відповідне поле на вебсайті unshorten.it.

Переконайтесь, що домен виглядає надійно. Шукайте такі відомі домени, як bitly.com або ow.ly. Уникайте підозрілих доменів з орфографічними помилками або випадковими символами.

Перевірте репутацію ресурсу, на який можна перейти за посиланням. Виконайте пошук в Google за повним посиланням. Шукайте відгуки користувачів або попередження про шкідливі програми. Перевірте сайт за допомогою інструменту онлайн-перевірки безпеки, наприклад, VirusTotal.

Використовуйте розширення браузера. Установіть розширення браузера, яке сканує скорочені посилання на надійність, наприклад, urlscan.io.

Будьте обережні з невідомими джерелами. Не переходьте за скороченими посиланнями з невідомих джерел, наприклад, електронних листів, повідомлень у соціальних мережах або підозрілих вебсайтів.

Довіряйте своїй інтуїції. Якщо щось здається занадто хорошим, щоб бути правдою, то, ймовірно, так воно і є. Уникайте скорочених посилань, які пропонують безкоштовні подарунки або інші привабливі можливості.

Нагадаємо, раніше ми писали, що шахраї під виглядом співробітників МВС грабують будинки в Україні. Також читайте, що шахраї в Telegram "заманюють" пенсіонерів фейковими виплатами. Крім цього, Інформатор повідомляв, що шахраї "заманюють" українців у казино "без ризиків".

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube