Що відомо про ексголову Дніпровської облради Святослава Олійника, який втік від війни за кордон

Що відомо про ексголову Дніпровської облради Святослава Олійника, який втік від війни за кордон
Олійник вступив до «словацького батальйону»

Після 24 лютого 2022 року політик вступив до «словацького батальйону». Звідтіля він допомагає державі, проте як саме – про це нічого не відомо. Вдаватися у подробиці Олійник не хоче, тому що вважає це піаром. Жаль, ми б послухали.

Ще до початку повномасштабного вторгнення Святослав Олійник написав заяву про складання повноважень депутата Дніпропетровської обласної ради. Його позбавили мандата лише у травні 2022 року та вивели з комісії з питань культури та духовності. 

З того часу про колишнього голову облради не було чутно. Проте нещодавно з’явилася інформація, що він будує хатинку у Словаччині у курортному містечку Блатниця.

Політик пересиджує війну у тихій Словаччині
Політик пересиджує війну у тихій Словаччині

Більш того, політик, який був близький до опального олігарха Ігоря Коломойського, нібито закликає йти на компроміс з росією. Про це повідомив блогер Денис Казанський.

«Колишній голова Дніпропетровської облради близький до Коломойського Святослав Олійник пише, що потрібно скоріше йти на компроміс з Росією з урахуванням її інтересів і розміщує у пості прапор держави, яка лише у його рідному місті за один раз вбила 40 людей ракетним ударом по багатоповерхівці», - написав Казанський у соцмережі.

Про нерухомість Олійника у Словаччині було відомо з 2015 року. Коли Коломойський пішов з посади губернатора, почався великий шухер. Сам Олійник за судом над одним зі своїх колишніх соратників стежив зі Словаччини. Про те, де він перебуває, тоді розповів нардеп Сергій Лещенко, і юрист, що втік, пригрозив народному обранцю судом.

«Моє місцезнаходження є особистою конфіденційною інформацією та за її розголошення передбачено кримінальну відповідальність. Я вважаю, що пан Лещенко має бути притягнутий до кримінальної відповідальності», — сказав Олійник у листопаді 2015 року у програмі «Право на владу» телеканалу 1+1.

Прокурор, депутат, заступник голови обладміністрації, голова облради

Святослав Васильович Олійник народився 4 грудня 1975 року у Дніпропетровську. 1998 року закінчив місцевий університет за спеціальністю правознавство. У 2009 році - факультет психології Санкт-Петербурзького державного університету за спеціальністю онтопсихологія. Автор цього вчення - італійський шахрай Антоніо Менегетті. 1998 року Міністерство внутрішніх справ Італії внесло онтопсихологію до списку небезпечних культів.

З 1998-2005 років Олійник працював у прокуратурі на різних посадах. У велику політику прийшов завдяки Юлії Тимошенко у 2006 році. Але коли Олійник став голосувати синхронно з Партією Регіонів і висловлюватися проти прем'єра, його виключили із БЮТ. 

Як будь-який політик Олійник пробував свої сили в різних проєктах. Фото з соцмереж
Як будь-який політик Олійник пробував свої сили в різних проєктах. Фото з соцмереж

Перший гучний скандал з Олійником стався, коли нардепа Віктора Лозінського почали судити за вбивство мешканця села Кіровоградської області у 2009 році.

«Все, що відбувається, називається словом «цькування». Я б рекомендував адвокатам скомпонувати всі наявні у них матеріали щодо порушень з метою отримання Віктором Лозинським політичного притулку в будь-якій цивілізованій країні», — дав пораду захисникам Лозінського Святослав Олійник.

Олійник очолював партію “Україна Майбутнього”. Фото з соцмереж
Олійник очолював партію “Україна Майбутнього”. Фото з соцмереж

На місцевих виборах 2010 року Олійник балотувався на посаду міського голови Дніпра, але не переміг. Водночас очолювана Олійником партія «Україна Майбутнього» провела до міської та обласної ради своїх депутатів.

На парламентських виборах 2012 та 2014 років Олійник йшов першим номером у списку партії «Україна Майбутнього». Але до парламенту не потрапив. У 2015 році тоді заступник голови Дніпропетровської ОДА Святослав Олійник балотувався у депутати Дніпропетровської облради від партії «Відродження».

Олійник був заступником Коломойського, коли той очолював Дніпропетровську ОДА. Фото з соцмереж
Олійник був заступником Коломойського, коли той очолював Дніпропетровську ОДА. Фото з соцмереж

Після призначення Ігоря Коломойського губернатором Дніпропетровщини було призначено аудит бюджетних коштів області. Тоді Олійник як заступник Коломойського провів масштабну пресконференцію на якій викривав «попередників».

Олійник розповідав, як крали на тендерах “попередники”. Фото з соцмереж
Олійник розповідав, як крали на тендерах “попередники”. Фото з соцмереж

За словами Олійника, найбільше відкатів було на ремонтах доріг, якими займалося українсько-польське підприємство з іноземними інвестиціями «УПС». У 2014 році затримали директора фірми Тараса Палія та голову департаменту капітального будівництва міськради Дніпра Володимира Лисого.

У розслідуванні «Приватна» конвертація боргів Дніпропетровська» йдеться про те, як у 2015 році вже амністований Палій поступився половиною своєї частки словацькій фірмі «Арограф». А її власниця Ірина Гуназа виявилася контактною особою міського осередку партії Святослава Олійника «Україна майбутнього».

Розслідування показало, що Олійник мав відношення до дорожної фірми, яка працювала на підрядах
Розслідування показало, що Олійник мав відношення до дорожної фірми, яка працювала на підрядах

Журналісти з’ясували, що з 2014 по 2019 рік на Ірину Гуназу оформлювали нерухомість як в Україні, так і у Словаччині. Хоча офіційно в неї не було для цього коштів. У період 2015-2016 рр. вона не заробляла, а у 2017-2019 рр. отримала дохід в розмірі 2,08 млн гривень. 

Такий фінансовий успіх пов’язують з тим, що у Гунази начебто є діти від Святослава Олійника, які поживали разом із матір’ю у Словаччині. Саме в цей час, політик був на піку своєї політичної кар’єри, а фірми, які з ним пов’язували, вигравали багатомільйонні тендери.

Через “сміттєві війни” у Дніпрі деякий час не вивозили сміття
Через “сміттєві війни” у Дніпрі деякий час не вивозили сміття

Також прізвище Олійника пов’язують зі «сміттєвими війнами» у Дніпрі. Нагадаємо, що у 2018 році підприємство, яке займалося вивозом сміття – «Дніпрокомунтранс» відмовилося працювати, вимагаючи підвищити тариф. У міськраді це назвали шантажем та заявили, що за провокацією стоїть «один із впливових чиновників облради». Цим чиновником, за даними ЗМІ, міг бути Святослав Олійник.

Через вибух газу у Дніпрі загинуло 23 людини. Фото - Укрінформ
Через вибух газу у Дніпрі загинуло 23 людини. Фото - Укрінформ

Напевно, про що б хотів не згадувати політик – так це про захист його адвокатом представників «Дніпрогазу» у суді щодо вибуху у Дніпрі. Нагадаємо, 13 жовтня 2007 року у тоді ще Дніпропетровську стався різкий стрибок тиску в газорозподільній мережі. Потім стався вибух, який зруйнував один та пошкодив ще три під’їзди багатоповерхівки на вулиці Мандриківській, 127. Внаслідок трагедії загинуло 23 людини.

На захист інтересів газової компанії став адвокат Ярослав Гризодуб. На той момент він міг працювати у фірмі «АГЕНТСТВО «СІ ДЖИ АЙ», яка була зареєстрована на Варвару Олійник, на той час дружину Святослава Олійника.

У той час, як Гризодуб виступав у судах, народний депутат Святослав Олійник працював над правками до закону про амністію. Ось, завдяки чому «газовики» могли тричі амністуватися.

Можливо, як тільки закінчиться війна Святослав Олійник захоче повернутися в Україну, щоб продовжити свою політичну кар’єру. Чим він буде завойовувати прихильність електорату, коли кандидати будуть «мірятися» своєю участю у перемозі над росією? Мабуть, тоді політик «розкриє карти» та розкаже, як він допомагав переселенцям у Братиславі та інших містах Словаччини.

Тимофій Нагорняк

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube