Штрафи до 1700 гривень: у Дніпрі перед поминальними днями нагадали про заборону штучних квітів

Штрафи до 1700 гривень: у Дніпрі перед поминальними днями нагадали про заборону штучних квітів
Дніпрянам нагадали про заборону продажу штучних квітів

Напередодні Радониці дніпрянам нагадали про заборону. Містян просять не купувати штучні квіти на поминальні дні. По Дніпру ж тривають рейди проти незаконної стихійної торгівлі. Зокрема, мова йде про пластикові вінки, квіти, та композиції з них.

У міськраді зазначили, що така стихійна торгівля є незаконною та порушує правила благоустрою. Про це Інформатор повідомляє із посиланням на пресслужбу Дніпровської міської ради.

Начальниця юридичного відділу комунального підприємства «Дніпровські активи» міськради Ірина Сергєєва зазначила, що є рішення виконкому міськради «Про виносну торгівлю ритуальною символікою» від 18 квітня 2023 року, яке змінило аналогічний документ, який затвердили ще у 2017 році. У ньому йдеться про заборону на укладання договорів з підприємцями, що торгують штучними квітами. Тож така торгівля нелегальна та є адміністративним правопорушенням

На продавців штучною ритуальною символікою, яких виявляють під час рейдів по місту, складають протоколи за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Їм загрожує штраф від 340 до 1700 гривень.

Начальник відділу природоохоронних заходів управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики міськради Олексій Міхєєв розповів, що штучні квіти серйозно шкодять довкіллю. Адже їх виготовляють з полімерів, що містять токсичні речовини. Які, коли випаровуються у повітря, негативно впливають на стан довкілля та здоров’я людей, особливо при спалюванні.  

«Традиція приносити штучні квіти на кладовища пішла з Радянського Союзу – до цього такого не було. І такого немає, наприклад, у Європі. Це не лише неестетично, а й надзвичайно шкідливо.

Ці квіти виготовляються з низькоякісних синтетичних речовин невідомого походження, які важко утилізувати. Вони не розкладаються десятками років, швидко втрачають вигляд, скупчуються на кладовищах, а згодом їх спалюють, що спричиняє викид отруйних речовин – зокрема діоксинів, які провокують онкологічні захворювання. Натомість краще обрати живі квіти, вінки з хвойних гілок, сухоцвіти або висадити живі рослини», - наголосив Олексій Міхєєв.

Нагадаємо, що заборона на продаж штучних квітів діє у Дніпрі увесь рік. Про факти такої незаконної торгівлі ритуальною атрибутикою можна повідомити за номером (067) 418-27-07.

Заборона на продаж штучних квітів діє у Дніпрі увесь рік
Заборона на продаж штучних квітів діє у Дніпрі увесь рік
Штрафи - від 340 до 1700 гривень
Штрафи - від 340 до 1700 гривень
Традиція приносити штучні квіти на кладовища пішла з Радянського Союзу
Традиція приносити штучні квіти на кладовища пішла з Радянського Союзу

Раніше ми писали, як працюватиме громадський транспорт Дніпра у поминальні дні. Окрім того, 32-річна мешканка Кам'янського трощила хрести та надгробки на кладовищі у Дніпровському районі. Розповідали ми й про те, що п'яна водійка рознесла могилу загиблого військового у Дніпропетровській області та втекла.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube