У Дніпрі працює проєкт “Навички для інклюзивності”. Він дозволяє ветеранам та особам з інвалідністю опанувати нові сучасні професії. Курси – повністю безкоштовні, а навчання проводять у декілька груп.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на проєкт “Навички для інклюзивності”.
Проєкт працює в декількох українських містах, у тому числі – в Дніпрі. Тут курси вже повністю завершили дві навчальні групи. Вони опановували професії “Оператор дистанційно керованих апаратів” та “Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування”.
Першу з них якраз закінчив військовий Владислав. Йому 25 років, він пройшов фронт, куди свідомо відправився ще у 19-річному віці. Чоловік служив гранатометником, а потім – командиром відділення.
Фронт військовий полишив після серйозного поранення - він втратив ногу. Проте після реабілітації та лікування Владислав не збирається сидіти на місці – він вирішив опанувати нову професію.
“Я почув від своєї знайомої, яка працює у Центрі зайнятості Дніпра, про те, що зараз для ветеранів є багато цікавих пропозицій по навчанню. Під час зустрічі я дізнався про усі доступні курси та професії, які вже зараз можу опанувати. Щойно почув про можливість працювати з агродронами – вирішив, що подам заявку”, – розповів Владислав.
У проєкті він взяв участь повністю безкоштовно. Це можливо завдяки тому, що курси влаштовують громадські організації за схемами мультидонорської ініціативи. Під час навчання чоловік міг поєднувати різні формати – теорію опановував онлайн, а вже на практику їздив до Дніпра.
Опанувавши агродрони, чоловік тепер хоче придбати власний апарат та відкрити власну справу, працюючи з фермерами.
Приєднатися можуть люди, офіційно звільнені від військової служби чи особи з інвалідністю. Людей приймають по всій Україні, у тому числі – в Дніпропетровській області. Триває набір за наступними напрямками:
Зареєструватися можна заповнивши форму за цим посиланням. Деталі ви можете отримати за наступними номерами: (068) 222-68-30, (093) 020-35-76. Також можна написати в Telegram на цей акаунт: @NataliaUkrProfrozvytok.
Проєкт реалізується за підтримкою ЄС. Днями в Дніпрі саме випускається група за напрямком “Майстер з монтажу та обслуговування систем відновлюваної енергетики”. Наступна група за цією професією починає навчання уже наступного тижня. Триває воно 22 тижні.
Нагадаємо, що у Дніпрі поклали білу тактильну плитку під час ремонту вулиці Незалежності. Також у Дніпрі завершили ремонт дитячого та інклюзивного майданчиків у сквері Героїв. Крім цього, в Україні батьки дітей з інвалідністю можуть отримати відстрочку в “Резерв+”.