RU

У Дніпрі може з’явитися новий почесний громадянин міста

Читать на русском

Читать на русском
У Дніпрі може з’явитися новий почесний громадянин міста
Він може стати 52 "Почесним громадянином міста Дніпро"

У Дніпрі звання “Почесний громадянин міста Дніпро” може отримати ще одна людина. Претендент на почесне звання — командувач Сухопутної армії Збройних Сил України Сирський Олександр Станіславович. Відповідне рішення можуть розглянути на найближчий сесії міськради. 

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на проєкт-рішення міськради Дніпра. Після того, як за документ проголосують депутати його має підписати міський голова Борис Філатов. 

Що відомо про командувача Сухопутної армії Збройних Сил України Олександра Сирського? 

У 2005 році закінчив Національну академію оборони України із золотою медаллю. Дослужився до звання генерал-майора. Із початком бойових дій на Сході країни Сирський керував штабом АТО. Зокрема, командував військом під час боїв за Дебальцеве у 2015 році. За це Сирського нагородили орденом Богдана Хмельницького III ступеня й згодом отримав звання генерала-лейтенанта. 

У 2016 році Олександр Сирський очолював Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ. Згодом у 2017 році командувач АТО (ООС) на Сході країни. З 5 вересня 2019 року призначений на посаду командувача Сухопутних військ ЗСУ. З 2020 року отримав звання генерала-полковника. 

З початком повномасштабного вторгнення росією на територію України 24 лютого 2022 року командував обороною Києва. За це пізніше Сирського нагородили орденом Богдана Хмельницького II ступеня. У вересні 2022 року брав участь у командування контрнаступом ЗСУ у Харківській області. 

Проєкт-рішення міськради Дніпра
Проєкт-рішення міськради Дніпра

Раніше ми повідомляли, що у 2022 році звання “Почесний громадянин міста Дніпро” присвоїли Івану Івановичу Шулику. Наразі у Дніпрі налічується 51 людина з таким званням. Серед них ректор Університету митної справи та фінансів Віктор Ченцов, ректор Дніпровської політехніки (Національний гірничий університет) Геннадій Півняк та бізнесмен Віктор Пінчук. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.