RU
Головна
Дніпро
16:15, 24 Січня
Информатор UA

Интро

4 грудня стало відомо, що у Дніпрі померла 20-річна дівчина Ольга Павленко. Вона з дитинства хворіла на тяжке генетичне захворювання - муковісцидоз. Хвороба вимагає комплексного лікарського нагляду. Проте за належного лікування тривалість життя людей з муковісцидозом в середньому сягає 40-47 років у Європі і тільки 13-25 - в Україні. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на юриста Володимира Швачко. Ользі впоратися із хворобою допомагав БФ "Щаслива дитина". Навіть коли їй виконалося 18 років і її перевели до іншого лікаря до дорослої лікарні. "Оля дуже хотіла жити. Вона закінчила школу, займалася танцями, закінчила медичний коледж, працювала, отримала водійські права, любила читати, приймала участь у благодійних заходах, мріяла і будувала план на майбутнє", - написав Володимир. Дівчина планувала поїхати до Німеччини на лікування, але не встигла. Її стан погіршився і вона померла. Близькі Ольги звинуватили лікарку за недбалість і написали заяву до правоохоронних органів: "Їй було байдуже, що це захворювання вимагало особливої уваги і вона вважала, що муковісцидоз можно лікувати і вдома, без консультацій спеціалістів та нагляду лікарів. Ми два роки намагалися впоратися своїми силами. Ліками допомогали небайдужі люди та благодійні фонди. Також вона не надала інформацію, яку попросили надати лікарі з Німеччини, не відповідала на дзвінки і повідомлення. Оля неодноразово казала, що до неї не можливо було дозвонитися і потрапити на консультацію", - зазначив Володимир. Наразі відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 140 Кримінального кодексу України: неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником. Триває з'ясування всіх обставин. Що таке Муковісцидоз  Муковісцидоз — аутосомне, рецесивне, спадкове захворювання екзокринної залози. Воно уражає легені, потові залози та травну систему, спричинюючи хронічні респіраторні та травні проблеми. Муковісцидоз породжує мутація у протеїні ABCC7. Обставини смерті Ольги з'ясовують Раніше ми повідомляли про те, що помер відомий режисер родом із Дніпра Максим Арделян. Також писали, що біля парку Шевченка на зупинці помер чоловік.

У Дніпрі померла 20-річна дівчина з рідкісним генетичним захворюванням: розпочали розслідування

Читать на русском

Читать на русском
У Дніпрі померла 20-річна дівчина з рідкісним генетичним захворюванням: розпочали розслідування
Правоохоронці почали розслідування

4 грудня стало відомо, що у Дніпрі померла 20-річна дівчина Ольга Павленко. Вона з дитинства хворіла на тяжке генетичне захворювання - муковісцидоз. Хвороба вимагає комплексного лікарського нагляду.

Проте за належного лікування тривалість життя людей з муковісцидозом в середньому сягає 40-47 років у Європі і тільки 13-25 - в Україні. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на юриста Володимира Швачко.

Ользі впоратися із хворобою допомагав БФ "Щаслива дитина". Навіть коли їй виконалося 18 років і її перевели до іншого лікаря до дорослої лікарні.

"Оля дуже хотіла жити. Вона закінчила школу, займалася танцями, закінчила медичний коледж, працювала, отримала водійські права, любила читати, приймала участь у благодійних заходах, мріяла і будувала план на майбутнє", - написав Володимир.

Дівчина планувала поїхати до Німеччини на лікування, але не встигла. Її стан погіршився і вона померла.

Близькі Ольги звинуватили лікарку за недбалість і написали заяву до правоохоронних органів:

"Їй було байдуже, що це захворювання вимагало особливої уваги і вона вважала, що муковісцидоз можно лікувати і вдома, без консультацій спеціалістів та нагляду лікарів. Ми два роки намагалися впоратися своїми силами. Ліками допомогали небайдужі люди та благодійні фонди. Також вона не надала інформацію, яку попросили надати лікарі з Німеччини, не відповідала на дзвінки і повідомлення. Оля неодноразово казала, що до неї не можливо було дозвонитися і потрапити на консультацію", - зазначив Володимир.

Наразі відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 140 Кримінального кодексу України: неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником. Триває з'ясування всіх обставин.

Що таке Муковісцидоз 

Муковісцидоз — аутосомне, рецесивне, спадкове захворювання екзокринної залози. Воно уражає легені, потові залози та травну систему, спричинюючи хронічні респіраторні та травні проблеми. Муковісцидоз породжує мутація у протеїні ABCC7.

Обставини смерті Ольги з'ясовують
Обставини смерті Ольги з'ясовують

Раніше ми повідомляли про те, що помер відомий режисер родом із Дніпра Максим Арделян. Також писали, що біля парку Шевченка на зупинці помер чоловік.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.