У Дніпрі презентували анімаційний фільм про бойовий шлях полку «Скеля»

У Дніпрі презентували анімаційний фільм про бойовий шлях полку «Скеля»
Анімація як інструмент пам’яті: у музеї Дніпра показали фільм «Ми – Скеля»

У Музеї сучасної російсько-української війни у Дніпрі відбувся прем’єрний показ анімаційного фільму «Ми – Скеля». Він присвячений історії та бойовому шляху 425-го окремого штурмового полку «Скеля». Анімаційний формат обрали через те, що він дає змогу розповідати про війну й історію підрозділу зрозумілою для молодшої аудиторії мовою.

Про це Інформатор повідомляє із посиланням на пресслужбу підрозділу.

«Цей проєкт показує історію, суть війни та формування нашого полку. Молоде покоління активно дивиться анімацію й аніме, тому такий формат краще сприймається та залишається у пам’яті. Для нас ці події – не просто сюжет. Ми знаємо, що зробили для країни, і пам’ятаємо людей, завдяки яким можемо сьогодні перебувати у більш безпечному місці», – сказав виконуючий обов’язки командира 425-го окремого штурмового полку «Скеля» Олег Адамов.

Telegram oembed: https://t.me/informator_video/3252

Якщо відео не відтворюється – його можна переглянути у Telegram-каналі Інформатора

Для створення графіки й анімації команда застосовувала інструменти штучного інтелекту. За словами одного з авторів фільму, військовослужбовця Олександра Бедрика, різні сервіси використовували для різних типів сцен – від роботи з обличчями та мімікою до відтворення бойової динаміки.

«Таку анімацію традиційними методами мала б тривалий час створювати велика команда. Штучний інтелект дозволив зробити це значно швидше, водночас зберігши потрібну якість і виразність», – зазначив Олександр Бедрик.

У Дніпрі презентували анімаційний фільм про бойовий шлях полку «Скеля»
У Дніпрі презентували анімаційний фільм про бойовий шлях полку «Скеля»

Фільм розповідає, як невелика група військовослужбовців виросла спочатку у зведений загін, потім – у батальйон, а згодом – у полк, що виконує бойові завдання на різних ділянках фронту. Автори прагнули не лише відтворити ключові етапи історії підрозділу, а й показати людей, завдяки яким ця історія стала можливою.

«Ми дотримувалися точності щодо дат, місць та основних подій. Але головним було передати дух підрозділу й той імульс, який командир від самого початку дав невеликій групі людей. Це дозволило підрозділу вирости до сьогоднішніх масштабів і весь цей час ефективно виконувати бойові завдання по всій лінії фронту», – розповів військовослужбовець полку Андрій Власенко.

Анімація як інструмент пам’яті
Анімація як інструмент пам’яті

Директорка Музею сучасної російсько-української війни Ганна Терянік підкреслила важливість збереження бойової історії підрозділів та її представлення цивільній аудиторії.

«Завжди важливо чути про бойовий шлях і бачити людей, які безпосередньо творили цю історію. Мистецтво існує навіть під час війни – воно народжується там, де, здавалося б, для життя вже немає місця. Наша мрія – щоб цивільні розуміли внесок військових, а самі захисники знали, наскільки вони важливі для кожного з нас», – зазначила Ганна Терянік.

У Музеї сучасної російсько-української війни у Дніпрі
У Музеї сучасної російсько-української війни у Дніпрі

Представники освітянської спільноти Дніпра висловили готовність організувати перегляди фільму для педагогів і старшокласників. На їхню думку, анімаційна історія полку може використовуватися в освітній та просвітницькій роботі, зокрема під час уроків пам’яті.

Військовослужбовці «Скелі» планують продовжувати роботу над анімаційним літописом полку та шукати нові формати його використання для збереження історичної пам’яті, вшанування українських захисників і розмови з молоддю про сучасну війну.

Для створення графіки й анімації команда застосовувала інструменти штучного інтелекту
Для створення графіки й анімації команда застосовувала інструменти штучного інтелекту
Військовослужбоовці «Скелі» планують продовжувати роботу над анімаційним літописом полку
Військовослужбоовці «Скелі» планують продовжувати роботу над анімаційним літописом полку
Прем’єрний показ анімаційного фільму «Ми – Скеля»
Прем’єрний показ анімаційного фільму «Ми – Скеля»
Присвячений історії та бойовому шляху 425-го окремого штурмового полку «Скеля»
Присвячений історії та бойовому шляху 425-го окремого штурмового полку «Скеля»
Анімація – аби розповідати про війну зрозумілою для молодшої аудиторії мовою
Анімація – аби розповідати про війну зрозумілою для молодшої аудиторії мовою

Раніше ми писали, що полк “Скеля” звинувачують у смертях новобранців у Дніпропетровській області. Окрім того, у Дніпрі рятують 39-річного пораненого воїна. Розповідали ми й про те, що норвезька астронавтка Янікке Міккельсен побачила з космосу ворожий удар по Кривому Рогу та через рік приїхала на місце трагедії.

Платон Бережний

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити