У Дніпрі відкрили тринадцяту міні-скульптуру: де і яку

Ярослав Жахалов

Це тринадцята за рахунком скульптура

У середу, 7 вересня, у Дніпрі відкрили нову, тринадцяту, міні-скульптурку в рамках проекту "Відчуй Дніпро". Вона присвячена «народному» лікареві, який жив та працював у Катеринославі (Дніпру) – Івану Лєшку-Попелю.

Про це повідомляє Інформатор з місця події.

Скульптура має вигляд лікарської валізи з маленьким іграшковим котиком зверху. Об'єкт розташований на будівлі ректорату Дніпровського державного медичного університету на вулиці Вернадського. Присвятили скульптуру Івану Лєшку-Попелю.

Іван Васильович Лєшко-Попель — український лікар та громадський діяч. Поляк за національністю, шляхтич за походженням. 12 листопада 1886 року отримав звання військового лікаря. 30 листопада 1887 зарахований до 54-го резервного кадрового батальйону, згодом перейменованого на 210-й Перекопський резервний батальйон, а згодом Перекопський полк, військовим лікарем. Батальйон розташовувався у Катеринославі. 7 лютого 1887 року Іван Лєшко-Попель став земським лікарем. З 1888 лікар був членом Катеринославського медичного товариства.

Своє прізвисько, "народний лікар", він отримав через те, що окрім платних пацієнтів Іван Лешко-Попель приймав і лікував знедолених. Він навіть продукти купляв для хворих.

На початку грудня 1903 лікар заразився від пацієнта, важко хворої дитини, та отримав зараження крові. 13 грудня 1903 року о третій годині ранку лікар помер. Вже о шостій ранку біля будинку улюбленця Катеринослава стояла суцільна стіна його шанувальників. По всьому місту служили панахиди. На одному з заводів робітники не пішли обідати й кілька тисяч осіб, запросивши священика, молилися за Івана Лєшко-Попеля.

Поховали лікаря далеко за містом - на території Тихвинського жіночого монастиря. Могила його в часи більшовиків втрачена. 2020 року в монастирі проведено панахиду пам'яті лікаря. 

Нагадаємо, що у Дніпрі міні-скульптури з котиками об'єднали у туристичний маршрут. Також писали, що восьмою скульптуркою серії «Відчуй Дніпро» стала ракета біля планетарію.

Фото: Руслана Левченко

No ad for you