У ніч на 21 жовтня українці зможуть побачити метеоритний дощ Оріоніди. З опівночі до світанку можна спостерігати приблизно 23 метеорити на годину. Втім, найбільша активність очікується близько 01:00 ночі.
Цього року метеори летітимуть із великою швидкістю - 66 км/с або приблизно 238 000 км/год. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Інформатор Україна.
Щороку у жовтні можна побачити метеоритний дощ Оріоніди. Він утворюється з частинок, залишених кометою Галлея. Попри те, що комета зараз перебуває за межами Нептуна, обидва потоки продовжують з'являтися. Оріоніди названі на честь сузір'я Оріон, яке найкраще видно в північній півкулі восени та взимку. Головні зірки цього сузір'я, Бетельгейзе і пояс Оріона, легко розпізнати неозброєним оком.
Щоб побачити найбільшу кількість метеоритів, знаходьтесь в місці з мінімальною кількістю штучного освітлення. Дайте очам близько пів години, щоб вони адаптувалися до темряви. А ось саму комету Галлея можна побачити раз на 76 років. Востаннє її бачили у 1986 році, наступна поява очікується у 2061 році.
Раніше ми писали, що у небі над Дніпром побачили північне сяйво. Писали ми й про те, що у Дніпрі та області спостерігали полярне сяйво. Також читайте, що у 2023 році мешканці Дніпра могли побачити унікальне космічне явище - Зорепад Леоніди.