В Дніпрі розпочали модернізацію ПТУ №2. Перших учнів прийняла майстерня верстатників, де готуватимуть токарів, фрезерувальників і операторів верстатів з ЧПК. На високотехнологічному обладнанні в сучасному приміщенні молоді люди здобуватимуть затребувану професію, яка дозволить їм працевлаштуватись на будь-яке сучасне виробництво. Проєкт реалізується у співпраці компанії "Інтерпайп" і Міської ради Дніпра за ініціативи народного депутата Дмитра Кисилевського.
«На сучасному виробництві оператори верстатів ЧПК – цінні фахівці. Найняти їх складно: навчальні заклади майже не мають обладнання для підготовки, хоч якось співставного з тим, що є на заводах. Розраховуємо змінити ситуацію інвестиціями в освіту. Для майстерні верстатників Інтерпайп придбав меблі, комп’ютери, а головне – сучасний токарний, фрезерувальний і стічкопильний верстати, аналоги яких використовуємо у себе. Ми адаптували програми під запити сучасного виробництва, навчили майстрів-викладачів працювати на новому обладнанні. І звісно, чекаємо вправних молодих операторів у наших цехах», – говорить голова правління «Інтерпайп НТЗ» Сергій Костенко.
Проєкт став можливим після передачі ПТУ у комунальну власність громади Дніпра та об’єднання зусиль бізнесу та міської влади. Мерія взяла на себе капітальний ремонт покрівлі, двох навчальних приміщень, укриття, санвузлів і ряду інших приміщень.
«Це не все, що ми можемо зробити — особливо під час повномасштабної війни. Але ми це робимо і це дуже наочний приклад співпраці з роботодавцями. Це ситуація win-win, коли у виграші обидві сторони — і територіальна громада, і роботодавці. Ми і далі продовжуватимемо цю практику, будемо вкладати кошти у розвиток профтехосвіти», – наголосив Борис Філатов.
Модернізація закладу профтехосвіти – послідовний крок з розбудови екосистеми технічної освіти на лівому березі Дніпра, створення якої ініціював народний депутат України Дмитро Кисилевський. Бізнес, влада та навчальні заклади об’єднали зусилля і за шість років відкрили в школах лівого берега 4 лабораторії мехатроніки і 5 сучасних кабінетів праці, модернізували 2 технічні гуртки, створили 2 лабораторії в "Дніпровській Політехніці", адаптували навчальні програми, створили систему змагань і профорієнтації.
«Екосистему технічної освіти на лівому березі Дніпра ми розвиваємо з кількох причин. По-перше, щоб діти мали доступ до сучасної освіти там, де вони живуть. І одночасно для того, щоб підприємства Дніпра мали кваліфікованих робітників та інженерів для розвитку. Ми створюємо навчальні маршрути, якими дитина пройде від цікавості до певного предмету в школі через заклади професійно-технічної та вищої освіти до затребуваної професії в дорослому житті. Профтех - один з елементів такого маршруту. Училище має перетворитись з “вибору з безнадії” на місце, куди є конкурс на вступ через кількість бажаючих. Сьогодні робимо важливий крок до цього», – зазначає народний депутат Дмитро Кисилевський.
Один з найважливіших результатів модернізації майстерні верстатників в ПТУ №2 – створення прецеденту участі роботодавця в реформуванні профтехосвіти в Україні. Адже залученість бізнесу у професіонально-технічну підготовку молоді – нормальна світова практика, яка поки що не розповсюджена в Україні.
«На жаль, в Україні професійна освіта поки що залишається непопулярною, і держава багато інвестує в те, щоб це змінити. Сьогодні ми бачимо результат залучення до цієї роботи також української компанії Інтерпайп і міста, яке зацікавлене в тому, щоб на ринку було більше кваліфікованих фахівців. Це чудовий приклад того, що ми хочемо масштабувати і надалі”, – вважає Дмитро Завгородній, заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
Протягом року майстерня верстатників здатна підготувати 150 затребуваних фахівців. 30 – учні річної програми навчання, це випускники 9-х класів. 120 людей різного віку мають можливість пройти курси підвищення кваліфікації за прискореною програмою.
Партнерський матеріал