RU

В Кривому Розі запроваджують обмеження щодо використання води

Читать на русском

Читать на русском
В Кривому Розі запроваджують обмеження щодо використання води
70% Кривого Рогу отримувало воду від Каховського водосховища

За словами керівника військової адміністрації Кривого Рогу, ситуація в місті складна, але контрольована. 70% міста отримує воду від Каховського водосховища. Вілкул запевнив – вода буде, але для цього її слід використовувати заощадливіше. Це стосується підприємств і дачників. Тиск для населення буде знижений, а в селах вода буде лише в першій половині дня. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на телеграм-канала міського голови. Він повідомляє, що Кривий Ріг на 30% отримує воду від Карачунів – це Центрально-Міський, частково - Металургійний,  Довгинцівський та Саксаганський райони. Решті районам вода постачається від Каховського водосховища через водосховище “Південне”. Тому тут потрібно на 30% знизити споживання води. 

Відбулася нарада, де всі причетні оцінили ризики надзвичайної події. Запроваджений план, що включає наступні заходи:

  • максимально необхідно зменшити споживання води промисловістю. Під особисту відповідальність кожного керівника підприємства. Прошу виявити свідомість, інакше відключатимемо примусово.
  • для населення тиск води буде знижуватися з 22.00 вечора до 05.00 ранку. Вода діставатиме лише до перших поверхів будинків, плюс забезпечуватиметься проток та циркулювання.
  • повністю заборонено полив зі шлангів.
  • у селах по дузі від Інгульця через низ до Софіївки подача води буде лише з 8:00 ранку до 12:00 дня.

Якщо цих заходів буде недостатньо, запровадять нові обмеження.

Олександр Вілкул закликає криворіжців не сіяти паніку. Він зазначив, що забір води в останні 5 годин збільшився у 2 рази – всі набирають ванни та інші ємності. Не втримує автоматика насосів, через це частина з них не працює. 

“Ми розуміли ризики відсутності каховської води ще рік тому і вже реалізували великий перелік технічних заходів щодо забезпечення життя міста в цих умовах, що зараз нам дає деяку фору за часом”, – так очільник військової адміністрації пояснив контрольованість ситуації. 

Раніше ми писали про те, що окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС. Через це Володимир Зеленський скликав екстрене засідання РНБО. Також ми з'ясовували, чи несе катастрофа ризик для ЗАЕС

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.