Міністерство освіти і науки України запровадило можливість швидкого повідомлення про випадки булінгу в школах. Тепер діти та їх батьки можуть заповнити коротку анкету та надіслати електронну скаргу. До розв'язання проблеми можна залучати школу та, за потреби, поліцію.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на пресслужбу Міністерства освіти і науки України.
За даними МОН, понад 53% учнів стикалися з булінгом, але тільки половина з них повідомила про це дорослим. Багато дітей бояться розповідати про свої проблеми через страх осуду чи погіршення ситуації. Заступниця міністра освіти Євгенія Смірнова зазначила, що булінг — це серйозна проблема, яка потребує уваги.
Нова система дозволяє дітям подавати анонімні заяви. Якщо дитина вирішить не вказувати свої дані, заява буде повністю анонімною. Батьки можуть подати заяву, але без анонімності. Надіслані заяви розглядаються директором школи протягом доби, і за потреби можуть залучатися соціальні працівники чи поліція.
Заявник може повідомити про булінг, навіть якщо сам не є його жертвою. Якщо виникає страх помсти з боку однокласників, є можливість подати заяву анонімно або звернутися до чат-бота за порадою.
Нагадаємо, що очільник Міносвіти Лісовий про виїзд хлопців 10-11 класів за кордон. Раніше ми писали, що на перервах в школах заборонять спілкуватися російською — Міносвіти підтримало ініціативу. Писали ми й про те, що у школах хлопцям та дівчатам по-новому викладатимуть предмет «Захист України».