RU

В Україні хочуть дозволити водіям самостійно вчити теорію для іспиту

Читать на русском

Читать на русском
В Україні хочуть дозволити водіям самостійно вчити теорію для іспиту
Українські водії зможуть не вивчати теорію в автошколах

Українським водіям хочуть дозволити самостійно вчити теорію для іспиту. Відповідний законопроєкт №7354 підтримала Верховна рада. У пояснювальній записці зазначається, що права перед екзаменом у претендентів, які пройшли курс в автошколі та які вчили самостійно, будуть рівні. 

Законопроєкт підтримав 271 народний депутат. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Інформатор Україна

Ба більше, посадові особи, які порушуватимуть цю норму, будуть нести адміністративну відповідальність. Відповідні пункти внесені в КУпАП: 

  • ст. 127-3 – порушення порядку підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів (карається штрафом від 500 до 800 неоподатковуваних мінімумів, тобто 8500 – 13 600 грн);
  • ст. 127-4 – порушення порядку державної акредитації автошкіл та приймання іспитів (карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів, тобто 8500 – 17 000 грн; а для працівників МВС – від 1000 до 3000 мінімумів, тобто 17 000 – 51 000 грн).

Натомість практичний курс, як і раніше, автомобілісти проходитимуть в автошколах. Зауважимо, що нова норма стосовно самостійного навчання набере чинності через три місяці. Водночас штрафи почнуть діяти вже наступного дня після публікації закону. 

Нагадаємо, чи потрібна перереєстрація авто після зміни його кольору. Писали ми й про те, що у Дніпрі на Скоробогатова з’являться перші в місті “берлінські подушки”. Також читайте, як водії Дніпра ставали "королями паркування".

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.