В Україні хочуть посилити контроль за тим, як використовується державна мова в інтернеті. У зв’язку з цим пристальніше можуть звертати увагу і на контект у YouTube і TikTok. Це має стати частиною шляху інтеграції до ЄС.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.
За словами мовного омбудсмена Тараса Кременя, влада розглядає можливість законодавчого регулювання використання української мови на популярних мережах, як YouTube і TikTok. Відповідні зміни до мовного закону наразі обговорюються. У ЄС організації активно захищаються мовне середовище, що потрібно зробити й Україні.
“Але в той же час повинна у нас відбуватися постійно діюча і повноцінна роз'яснювальна робота, ефективна проукраїнська пропаганда. В тому числі в соціальних мережах. Це створення додаткового продукту. На виконання цього є в Україні державна мовна програма, але допоки не буде реального фінансування окремих інституцій з виготовленням фільмів, друком книжок, проведенням відповідної роботи, у нас буде доволі повільно проходити процес переходу на українську мову”, – додав Тарас Кремінь.
Нагадаємо, що Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про подвійне громадянство. Також мовний омбудсмен Тарас Кремінь розповів про розміри штрафів в рамках “наступальної українізації”. Крім цього, Дніпропетровська область потрапила у топ-5 антирейтингу порушень мовного закону.