Від режисера "Штольні" Левицького: у Дніпрі презентували документальний фільм “Ми були рекрутами”

Від режисера "Штольні" Левицького: у Дніпрі презентували документальний фільм “Ми були рекрутами”
У Дніпрі презентували документальний фільм від режисера Любомира Левицького

9 травня у Дніпрі презентували документальний фільм “Ми були рекрутами” від режисера Любомира Левицького. Він оснований на історіях бійців 3-ї окремої штурмової бригади. Також там є реальні кадри, які знімали наші воїни під час служби. 

Зйомки документального фільму зайняли 5 днів. А ось монтаж та створення готового продукту — 10 місяців. Під час його презентації були присутні режисер, головний герой — “Журналіст”, а також військовий 3 ОШБр з позивним “Хата”. 

 

Режисер намагався показати, які українці боронять Батьківщину. Що у кожного з них є крута філософія, різні погляди, сім’ї та інше. 

“Як раз мене це надихнуло зробити такий презентаційний фільм і зробити його в дуже нестандартному форматі для України. Тому що це не зовсім документальне кіно, та не зовсім художнє. Коли я його робив, я не до кінця не відчував його навіть сам”, — Любомир Левицький, режисер. 

Головний герой фільму — юний рекрутер, який навчається на журналіста. Він розуміє, що його цивільне майбутнє під загрозою, а можливо воно не трапиться ніколи. Тому негайно треба приймати якесь рішення. 

“Він приєднується як рекрут до 3 ОШБр, проходить курс молодого бійця. Що до речі він й зробив у реальному житті. Таким чином він напрошується на ось цю місію, на подорож, де наші бійці їдуть з Києва, з бази 3 ОШБр на Схід, на виконання операції певної. І під час подорожі він робить 8 інтерв’ю, розкриваючи по черзі цих людей. Запитуючи, що таке філософія війни для кожного. Це така мотиваційна історія, яка сьогодні є точно єдиною у нас в просторі в такому своєму роді”, — пояснив режисер. 

За словами головного актора, Бориса Савенка, найважче було дивитися в очі бійцям. Але не потрібно соромитися, боятися, адже це такі самі люди, як й всі інші. 

“Цим фільмом хочеться показати, що кордони треба мінімізувати, щоб військові відчували себе звичайними людьми, які хочуть розповідати свої історії, хочуть спілкуватися, хочуть надихати та мотивувати хлопців та дівчат робити добрі справи на користь нашої держави”, — сказав він. 

Нагадаємо, що до 110-річчя Дніпровського художнього музею запустили світлову інсталяцію "Душа". Також читайте, що у Дніпрі запрошують розмалювати символ українського Спротиву — “кам’яних баб”. Писали ми й про те, що у Дніпрі в Сажівці облаштували творчий простір.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube